Iš Šilutės kilusi atlikėja Beatrich – apie darbą Los Andžele, garsaus muzikos verslininko dėmesį ir netikėtą „planą B“

200220281-43b6e97e-5615-42e0-925a-fd5ccc0ed265Įrašai užsienyje, kvietimas į MTV kanalo filmavimą ir garsaus britų įrašų leidėjo dėmesys – lietuvių dainininkė Beatrich, regis, sėkmingai kopia tarptautinės karjeros laiptais.

Prieš porą metų daina „Superstar“ išgarsėjusi Beatričė Pundžiūtė dainuoti pradėjo dar vaikų darželyje, tačiau nedaug trūko, kad ši svajonė ir liktų svajone. „Kai muzikos mokykloje mokiausi groti smuiku, norėjau eiti į chorą, bet mokytoja pasakė: vaikeli, gal tu nedainuok“, – šyptelėjo 20-metė mergina. Jos mama netrukus rado kantri muzikos grupę „Karčiamėlė“, kuri tuo metu kaip tik ieškojo vokalistės. Koncertai su šia grupe tapo Beatrich profesionalios karjeros, kuri šiandien atrodo vis įspūdingesnė, pradžia.

Klipą filmavo Los Andžele

Prieš metus M.A.M.A. ceremonijoje Beatrich laimėjo Metų proveržio, publikos simpatijų ir Metų dainos prizus. Pastarąjį – už dainą „Superstar“, kuri Lietuvoje gerą pusmetį skambėjo kiekviename žingsnyje. „Ta daina – jau vakarykštė diena. Surengiau gal 150 koncertų ir kiekviename jų ją atlikti reikėjo du kartus, nes žmonės prašydavo pakartoti. Nenuostabu, kad mano santykis su ta daina dabar gana sudėtingas“, – nusijuokė Beatrich. Penktadienį ji pristatė Los Andžele įrašytą naują dainą „Runaway“ ir ten pat nufilmuotą klipą, kuriame įsiamžino ir vietinis vaikinas.

„Nuėjau pavalgyti, jis priėjo, panoro susipažinti, lyg ir bandė kabinti. Žinoma, nieko neišėjo – aš šiuo metu visiškai neturiu laiko tokiems dalykams. Bet susidraugavome internete, o kai atėjo metas filmuoti klipą, jį pakviečiau. Visai smagiai išėjo“, – pasakojo Beatrich. Beje, jau per pirmąją parą klipas „YouTube“ buvo peržiūrėtas ketvirtį milijono kartų.

Sulaukė ir MTV dėmesio

Jaunimo pamėgta dainininkė užsienyje pastaruoju metu leidžia vis daugiau laiko. Pernai rudenį ji su savo prodiuseriu Benu Ivanovu (grupės „Rondo“ lyderio Aleksandro Ivanausko sūnumi) du su puse mėnesio praleido Los Andžele.

„Išsinuomojome namą, įsirengėme studiją ir dirbome. Kodėl ten, o ne Lietuvoje? Norėjosi būti ten, kur šilta, bet tai – ne pagrindinė priežastis. Tiesiog norėjosi atitrūkti nuo visų kasdienių rūpesčių, skambučių. Vaikščiojome po studijas ir leidyklas, mezgėme pažintis, sėmėmės patirties.

Ten kitaip nei Lietuvoje – tikrai ne viską galima suderinti telefonu. Reikia eiti, rodytis, bendrauti. Brangu? Ne taip smarkiai, kaip gal kas nors mano. Visas dėmesys buvo sutelktas į muziką, išlaidauti nebuvo kada. Be to, aš nevalgau mėsos, tad ir valgyti dažniausiai tekdavo gamintis namie. Ne taip lengva kavinėse rasti tinkamo maisto“, – pasakojo dainininkė.

Jau kitą savaitę ji porai mėnesių keliaus į Londoną, kur toliau rašys dainas, į Lietuvą trumpam sugrįždama tik dėl koncertų. Negana to, tikėtina, kad bus ir dar įdomesnių kelionių. Prieš porą dienų Beatrich sulaukė žinios, kad galbūt bus pakviesta į Meksiką nusifilmuoti televizijos kanalo MTV rubrikos „Push“, kurioje pristatomos ryškiausios kylančios pasaulio žvaigždės, renginyje. Be to, dainininkė yra pasirašiusi sutartį ir su Kinijos muzikos agentūra, ryškėja planai nuvykti ir surengti koncertų ten.

Padėjo garsus britas

Dar prieš kelerius metus jai visa tai tikriausiai nė nesisapnavo. Lietuva apie Beatrich pirmąsyk aiškiai išgirdo užpernai vasarą, kai su didžėjų duetu „Radistai“ išleido dainą „Good Things“. Netrukus buvo pristatyta daina „Superstar“, pavertusi Beatričę viena ryškiausių kylančių Lietuvos žvaigždžių. Kol kas – Lietuvoje, bet užkulisiuose verda darbai, kad Beatrich vardas nuskambėtų kur kas plačiau.

Vienos svarbios durys jau atsidarė – su Beatrich pradėjo dirbti britas Nickas Gatfieldas, savo šalyje vadinamas muzikos verslo legenda. Jis – prieš keturis dešimtmečius išgarsėjusios grupės „Dexys Midnight Runners“ muzikantas, kuris vėliau pasuko į muzikos verslą ir buvo stambių leidyklų EMI, „Sony Music“, „Island Records“ Didžiosios Britanijos padalinių vadovas. Per kelis dešimtmečius Nickas atrado ir pasirašė sutartis su dešimtimis garsenybių – nuo „Radiohead“ ir „Blur“ iki Amy Winehouse, „Sugababes“, „Deadmau5 ir „One Direction“.

Į „Euroviziją“ nenori

 Pasinėrusi į muziką Beatričė nestojo mokytis į universitetą, tačiau atsarginį „planą B“, jei nesusiklostytų karjera, turi. „Mano tėtis ir visa jo giminė – medikai. Jeigu nuspręsčiau baigti reikalus su muzika, norėčiau tęsti giminės tradiciją. Žinau, kad šeima to norėtų. Net esu apie tai pagalvojusi – tikriausiai bandyčiau tapti chirurge“, – svarstė Beatričė.

Tačiau kol kas apie tai mąstyti nėra laiko. Tempas toks, kad Beatričė prieš kelionę į Los Andželą per dvi dienas surengė septynis koncertus ir visą kelią į Ameriką miegojo. „O tada dar miegojau visą naktį. Suskaičiavau, kad išmiegojau net 38 valandas“, – šypsojosi dainininkė.

Į jaunimo mėgstamą skambesį pataikiusi, dainininkes Rihanną ir Tove Lo mėgstanti Beatrich kol kas nedrįsta su jomis savęs lyginti, bet galbūt apie ją ateityje bus kalbama taip pat garsiai. Aišku viena – jei tai nutiks, nutiks be „Eurovizijos“, nors Lietuvoje netrūksta raginančių ją dalyvauti šiame konkurse.

„Niekada rimtai apie tai negalvojau. Ne dėl to, kad nepatinka, – tiesiog nenoriu būti niekur, kur reikia varžytis konkurse. Kai buvau maža, gal ir svajojau patekti į šou „Kelias į žvaigždes“, bet tai jau seniai praėjo“, – atviravo Beatričė.

lrytas.lt inf.