Išankstiniai rinkimai Šilutėje: rinkėjai blaivūs, bet jų antplūdžio nebuvo

Ketvirtadienį, 20 valandą baigėsi išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose Šilutės rinkimų apygardoje. Kol kas aišku tiek, kad per keturias balsavimo dienas balsavusių šilutiškių skaičius nedaug kuo skyrėsi nuo ankstesniųjų rinkimų skaičių. Šių metų Seimo išankstiniuose rinkimuose iki ketvirtadienio vidudienio jau dalyvavo apie 1070 šilutiškių rinkėjų.

Šilutės rinkimų apygardoje išankstinio balsavimo dienomis jokių balsuojančiųjų eilių nebuvo.

Tikslų rinkimuose dalyvavusiųjų skaičių „Šilutės naujienose“ nurodysime kitos savaitės antradienio numeryje, kartu su visomis žiniomis apie spalio 11 dienos rinkimų rezultatus.

Šilutės rinkimų apygardos pirmininkė Vaida Pocė pasakojo, kad išankstinius rinkimus Šilutės apygardoje galima pavadinti santūriais ir ramiais. Jų dienomis neįvyko jokių incidentų, atvykstantys rinkėjai buvo blaivūs ir tvarkingi, turėjo asmens dokumentus, apsaugos priemones ir savo rašiklius. Komisija tik keliems davė apsaugines kaukes ir dar keliems leido pasinaudoti čia pat dezinfekuotais rašikliais.

Pirmadienio rytą, nuo 7 iki 11 val. balsuoti buvo atėję tik 5 rinkėjai, tačiau iki išankstinių rinkimų pirmosios dienos pabaigos 20 val. jų buvo iki 150. Antradienį jau atėjo dar pora šimtų žmonių. Taigi LR Seimo ir Vyriausiosios rinkimų komisijos iniciatyva dviem dienomis pailgintas išankstinis balsavimas davė šiokį tokį rezultatą.

Iš anksto balsavusieji šilutiškiai dažniausiai sakė, kad nori turėti laisvą sekmadienį ir išvykti į svečius.

Trečiadienį ir ketvirtadienį, kaip anksčiau buvo įprastos išankstinio balsavimo dienos, rinkėjų antplūdžių irgi nebuvo.

Paklausti, kodėl eina balsuoti anksčiau, šilutiškiai dažniausiai sakė, kad nori turėti laisvą sekmadienį, nori išvykti į svečius. Buvo ir tokių, kurie sakė, jog visuomet balsuoja iš anksto. Apie galimą koronaviruso grėsmę nė vienas paklaustasis neužsiminė.

Apygardos komisija yra pasiruošusi aplankyti savivaldybės gyventojus, kurie šiuo metu yra izoliavęsi arba dar serga COVID-19 liga. Yra sudaryta 5 žmonių, kurie sutiko tokį darbą atlikti, grupė. Iš viso Šilutės savivaldybėje turime tik 4 asmenis, kurie dabar izoliavosi, nes yra neseniai grįžę iš užsienio. Juos komisijos nariai aplankys naudodami apsaugos priemones ir laikydamiesi atstumo. Žmones, kurie dar serga, lankys komisijos nariai, apsirengę apsauginiais kostiumais.

Išankstinio balsavimo metu Šilutėje dirbo 11 apygardos komisijos narių. Visi mūvėjo kaukes ir apsaugines pirštines, turėjo po buteliuką dezinfekcinio skysčio. Kas valandą juo suvilgytu skudurėliu buvo apvalomos visos vietos, prie kurių lietėsi į rinkimus atėję žmonės.

Pasak V. Pocės, darniam komisijos darbui įtakos turi ir tai, kad iš 11 komisijos narių tik du iki šiol nėra dirbę apygardos komisijoje, nors yra buvę apylinkių rinkimų komisijose. Taigi, visi žino ką reikia daryti, nesiblaško ir rinkėjams atsako į visus jiems rūpimus klausimus.

Komercijos direktorius, korespondentas