Išbandykite 4 būdus, kurie padės daugiau judėti šiltuoju sezonu

Esate per daug užimti ir galvojate, kad į savo dienotvarkę negalite įtraukti net menkiausios fizinės veiklos?

Pixabay nuotr.

Net jei laiko treniruotėms neatrandate, atšilus orams situaciją pakeisti paprasta: užtenka vietoje mašinos ar viešojo transporto rinktis vaikščiojimą, šiltais vakarais išvykti pasivažinėti dviračiu, o karštomis dienomis – paplaukioti.

Aktyviai leisti kiekvieno vakaro neprivaloma, tačiau jei pageidaujate bent minimaliai pagerinti savo fizinę formą, verta pasvarstyti apie aktyvesnį laisvalaikį. Jeigu motyvacijos daugiau pajudėti jums iki šiol neatsirado, išbandykite kelis paprastus, tačiau efektyvius būdus, kurie, neliejant prakaito ir nesikankinat sporto salėje, jums padės pagerinti savijautą.

Judėjimo nepamirškite ir darbe

Dirbate sėdimą darbą? Jei atsakėte teigiamai, nereikėtų visą darbo dieną prabūti prilipus prie rašomojo stalo. Ar kada nors bandėte darbinius pokalbius ar kitus reikalus tvarkyti vaikštant? Tai darant lauke ne tik padidinsite savo dienos žingsnių skaičių, bet ir pakvėpuosite grynu oru. Jei atsitraukti nuo darbų pamirštate, paskatinti pakilti nuo stalo jums gali padėti išmaniosios programėlės ir įrenginiai.

Laukiate svarbaus skambučio, mėgstamo filmo ar kol iškeps vakarienė? Nešvaistykite šio laiko veltui! Padarykite porą atsilenkimų, pritūpimų ar kitų nesudėtingų pratimų. Tam per dieną užteks skirti 10 – 15 minučių, o rezultatai tikrai nustebins. Vos kelios aktyviai praleistos minutės sustiprins raumenyną, pagerins laikyseną ir bendrą savijautą.

Poilsiaukite aktyviai

Radote aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdą, kuris jums kelia malonumą? Gal mėgstate važinėtis riedlente ar paspirtukais, žaisti krepšinį ar badmintoną? Į šiuos užsiėmimus įtraukite visą šeimą ir vietoje to, kad su artimaisiais po darbo namie sėdėtumėte prie televizoriaus, paskirkite bent kelis vakarus per savaitę aktyviam laisvalaikiui lauke.

Jeigu esate azartiška šeima, galite varžytis skaičiuodami žingsnius ar sudegintas kalorijas. Įvairios sporto programėlės siūlo tarpusavio varžymosi galimybę, todėl sužinoti nugalėtoją nebus sunku. Net jei neturite į sportą linkusių artimųjų, galite prisijungti prie visuotinių iššūkių ir varžytis su aktyviais žmonėmis visame pasaulyje.

Vasara geriausias metas mėgautis vandens malonumais, todėl laisvalaikį šiltuoju metų sezonu galite išnaudoti keliaudami prie ežerų ar jūros. Plaukiojimas – itin ekspertų giriama sporto šaka, mat plaukiant juda visi jūsų kūno raumenys, tai puiki mankšta stuburui, nugarai. Dėl šios priežasties plaukiojant gerėja ne tik fizinė forma, bet ir laikysena. Vandens pramogos – ne tik pasiplaukiojimas ežere. Tam puikiai tiks ir irklentės, paprasčiausia valtis ar vandens dviratis, baidarės. Kada paskutinį kartą su šeima ar draugais leidotės į žygį upėmis?