Įsibėgėjo bepiločių skraidyklių sezonas

dronai bibliotekojeŠilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje visą birželį vyksta užsiėmimai su bepilotėmis skraidyklėmis, įsigytomis vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Jaunųjų technologų akademija“ bibliotekoje“. Šiuo projektu siekiama suburti besidominčius naujausiomis informacinėmis technologijomis Šilutės rajono vaikus ir jaunimą, įtraukti juos į bendrą netradicinę veiklą, skatinti jų saviraišką.
Užsiėmimus veda bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda ir vyresnysis bibliotekininkas Ovidijus Normantas. Jaunieji bibliotekos lankytojai susipažįsta su dronų veikimo ir valdymo principais bei saugiu valdymu, išklausę informaciją patys bando juos valdyti. Vaikai greit perpranta dronų valdymo principus ir su dideliu užsidegimu juos pilotuoja. Iškilus nesklandumams vadovai padeda surasti nesėkmės priežastį ir paaiškina kaip ją išspręsti.

Užsiėmimų metu jaunimas sužino apie dronų sandarą ir funkcijas, pilotų, atsakomybę, džiaugsmo visiems suteikia galimybė fotografuoti vaizdus iš paukščio skrydžio ir juos pasilikti prisiminimui arba filmuoti, nes drone įmontuota vaizdo kamera ore jį laiko stabiliai ir jis puikiai skrenda. Pasitaiko ir kliūčių – lietus iš giedro dangaus ar pakilęs vėjas gali būti iššūkis skraidyklių pilotams, o stichijoms įsismarkavus, užsiėmimus tenka nutraukti.

Užsiėmimai palankiu oru vyks visą vasarą, tad kviečiame jaunuolius įgyti naujos patirties ir neišdildomų įspūdžių. Tikime, kad ši veikla paskatins jaunimą dar labiau domėtis šiuolaikinių technologijų pasauliu.