Įsišėlusios Kuršių marios glemžiasi poilsio namo liekanas

kursiu marios namasMedynai didžiulės vėjo jėgos vėl neatlaikė ir šaknimis į viršų vėl grupėmis ar po vieną trečiadienio vakarą ir naktį į ketvirtadienį griuvo pamario miškuose.

Bet iš po guldomų eglių skreitų stebėtinai šiam metų laikui atsivėrė… šviežiai išdygusių ir jau paaugusių sveikų grybų luotai.

Beje, taip buvo pernai lapkritį, taip – gruodį, o dabar – ir šiųmetį sausį.kursiu marios nama plauna

Trečiadienio vakarą Ventės rago kyšulyje, Kuršių marių dešiniojo kranto sausumos lopelyje, iš kojų vertė, kvapą gniaužė labai stipri vėtra. Ji visa jėga smogė apie pusę penkių vakaro. Ornitologų ištempta paukščių gaudyklė išlinko kaip išsipūtęs tinklo skliautas, o atraminiai lynai ėmė zvimbti nuo vėjo gūsių lyg stygos. Atrodė, tuoj pat trūks, bet atlaikė.

Audra, jau trečią kartą šiųmetį šaltąjį sezoną sukėlusi aukštas bangas, Kuršių marių tėkmę į Baltijos jūrą taip stipriai stabdė, kad perpildytas baseinas vėl užliejo molą, talžė krantines.

Šilutės rajone dėl šios priešinės jėgos, stabdančios intakus, nuo lapkričio mėnesio galo yra poplūdžiu užlietos 8,6 tūkst. ha žemumų Nemuno, Minijos, Tenenio, Veiviržo, Leitės, Šyšos paupiuose. Vanduo vėl ėmė pamažu kilti.

kursiu marios namoluzenosKuršių marių pakrantėse, prie vandens, lūžo garsiai triokšėdami storiausi ir seniausi gluosniai, bildėdami nuo kraigų žemyn lėkė gabalai atplaišų nuo palaikių statinių. Jie čia riogso dešimtmečiais netvarkomi, apgailėtinomis Kuršių marių pakrantės griuvenomis tapę Ventės ir Muižės kaimų ribose.

Kiekvienas uraganas ar vėtra vis žemiau smukdo šias palaikes nuosavybes, bet šeimininkai piršto nejudina išvežti luženas ir iškuopti unikalaus „Natura 2000“ tinklo kraštovaizdžio teritorijas.

Netoli „Ventainės“ poilsio komplekso ledonešių sulaužytą, ant kreivų polių pakibusį medinį poilsio namelį nuo skardžio netrukus pasroviui į Baltiją gali nuplukdyti per audrą šėlstančios Kuršių  marios.

Šilutės meteorologijoskursiu marios plauna ventes raga stotyje trečiadienio vakarą budėjusi meteorologė Onutė Einikienė šių eilučių autorei sakė, kad vėjo greitis trečiadienį dieną buvo apie 16-18 metrų per sekundę, o vakare jau sustiprėjo iki 21 metro per sekundę. „Tai buvo šios vėtros maksimali jėga mūsų krašte. Naktį vėjo greitis sumažėjo iki 19 m/s, o paryčiais nusilpo iki 17 m/s“, – sakė specialistė.

„Mes esam pasiruošę išvykti, jei prireiktų, gelbėti nuo išvartų žmones, kur jos beužgriūtų – miestuose ar kaimuose, keliuose ar sodybose. Bet pranešimų apie vėtros sukeltas nelaimes šįkart negavome“, – sakė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai.

Nepatogumų dėl sutrikusio elektros tiekimo dalyje Šilutės miesto trečiadienio rytą patyrė nemažai gyventojų ir įstaigų. Elektra dingo keliolika minučių po 6 valandos ryto, o gedimas buvo pašalintas maždaug po pusantros valandos.