Išleistas Lietuvos paukščių sąrašas

Ornitologas Vytautas Jusys. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Lietuvos ornitologų draugija išleido Lietuvos ornitofaunistinės komisijos (LOFK) pirmininko Vytauto Jusio parengtą Lietuvos paukščių sąrašą.

Jis apima 363 šalies faunai priskirtas rūšis, o taip pat 12 rūšių, kurios priskirtos svetimžemių, laikomų nelaisvėje, tačiau kartais iš jos ištrūkstančių ar tikslingai paleidžiamų Europoje paukščių kategorijai.

Išleistame sąraše nurodoma kiekvieno šalyje stebėto paukščio kategorija, statusas, terminai kuomet informaciją apie konkrečios rūšies stebėjimą renka LOFK. Taip pat nurodoma, kurių sparnuočių aptikimo faktus turi patvirtinti mūsų ornitofaunistinė komisija.

Tokio pobūdžio leidinys išleistas pirmą kartą, anksčiau pilnas paukščių sąrašas buvo skelbiamas tik LOD svetainėje. Be to, leidinys parengtas trim kalbomis: lietuvių, anglų ir vokiečių, todėl naudingas ne tik šalies, bet ir užsienio stebėtojams.

Ateityje LOD ir LOFK planuoja tokius sąrašus leisti reguliariai: ne rečiau nei kartą per du metus, nes aptinkamos naujos rūšys, keičiasi kai kurių paukščių statusas be jų stebėjimų registravimo tvarka.