Išleistuvių skambučiai į gyvenimą išlydėjo 387 abiturientus

Sveksnos paskutinis_skambutisPraėjusią savaitę  visose rajono gimnazijose nuaidėjo išleistuvių skambučiai, į gyvenimą palydėję tris su puse šimto mūsų rajono bendrojo lavinimo abiturientų ir 138 profesinių mokyklų absolventus. Tiek jų, sausio mėnesio duomenimis, jau nuo balandžio laiko ir dar visą birželio mėnesį laikys valstybinius ir mokyklinius abitūros egzaminus.

Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja Rasa Žemailienė sakė, jog pernai rugsėjį rajono bendrojo lavinimo mokyklose mokslo metus pradėjo 362 abiturientai. Bet egzaminus sausio mėnesį jau rinkosi 349 bendrojo lavinimo mokyklų ir 138 profesinių mokyklų abiturientai.

Laikyti lietuvių kalbos valstybinį egzaminą iš visų 387 abiturientų rinkosi 294 jaunuoliai, mokyklinį – 194. Anglų kalbos valstybinį egzaminą laikyti rinkosi 312, istorijos – 199, matematikos – 253, biologijos – 140, chemijos – 30, fizikos – 31, informacinių technologijų – 24, geografijos – 134, rusų kalbos – 6 ir vokiečių kalbos – 1 abiturientas.
Abiturientai Naumiescio_1
Pirmą kartą prie egzaminų stalų mokyklas baigiančių jaunuolių galvos palinko balandžio 4, 5 ir 6 dienomis, kuomet buvo laikoma užsienio kalbų egzamino kalbėjimo dalis. Gegužės 5-ąją vyko anglų kalbos egzamino klausymo, skaitymo ir rašymo dalis, gegužės 12 d. – informacinių technologijų valstybinis egzaminas, gegužės 19-ąją – fizikos, gegužės 26 d., kuomet visi Šilutės gyventojai šventė savojo miesto gimtadienį, abiturientams teko susikaupti laikant biologijos egzaminą.

Remiantis ankstesniųjų metų patirtimi, šeštadieniai brandos egzaminams šiemet pasirinkti todėl, kad tai sudarė galimybę egzaminų tvarkaraštį sudėlioti taip, kad per savaitę vyktų tik vienas didelis brandos egzaminas (toks, kurį rinkosi daug mokinių) ir pailgėtų tarpai tarp penkių didžiųjų egzaminų.

Birželio 2 dieną visi pasirinkusieji dar laikys lietuvių kalbos valstybinį ir mokyklinį egzaminus, birželio 9-ąją – matematikos, birželio 18-ąją – istorijos, birželio 20 dieną – geografijos, o birželio 22 dieną egzaminų sesiją jie baigs chemijos egzaminu.

Toks egzaminų išdėstymas leidžia įvertinti visus valstybinių brandos egzaminų darbus ir iki liepos 12 dienos paskelbti rezultatus, sudaryti galimybes pateikti apeliacijas, jas išnagrinėti ir pateikti jų rezultatus, kad mokyklos spėtų laiku išspausdinti brandos atestatus, o mokiniai – mokymosi pasiekimus įteisinantį dokumentą pateikti aukštosioms ar kitoms mokykloms.