Įspėjama – lipti ant Kuršių marių ledo pavojinga

ledasAtšilus orams, padidėjo pavojus žmonėms, žvejojantiems ant Kuršių marių ledo. Nors pamaryje yra įrengti informaciniai stendai su įspėjimais apie pavojų, Neringos savivaldybės specialistai pastebi, kad neatsakingi žvejai ar jų grupės šių ženklų nepaiso.


Neringos savivaldybė kreipiasi į visus poledinės žūklės mėgėjus įspėdama, kad Kuršių marių ledas šiuo metu nėra tvirtas, gausu ledo įtrūkimų, atvirų properšų. Nors ledo storis ir siekia 10 cm, tačiau jis yra suaižėjęs, korėtas, dėl to pražūtingas.


Be to, besikeičiančios krypties vėjas keičia properšų padėtį, todėl, ledo įskylimas vos kelių valandų bėgyje gali virsti didžiule properša. Specialistai primena, kad praėjusią savaitę Kuršių marių ledas buvo atitrūkęs nuo kranto, todėl priekrantėje esantis ledas yra labai plonas, tesiekiantis vos kelis centimetrus.


Neringos savivaldybė prašo nerizikuoti savo ir pagalbą teikiančių asmenų gyvybėmis ir nebandyti lipti ant ledo, nes tai gali būti pražūtinga.


Šį savaitgalį gelbėtojai nuo ledo gelbėjo ne tik iš Nidos pusės susispietusius žvejus, bet ir Šilutės rajono stintautojus. Kuršių mariose Šilutės rajono ribose, Rusnės salos priekrantėje ties Naikupės upelio žiotimis lede atsivėrė didelės properšos, nebeleidusios žvejams saugiai grįžti į krantą.


Silutes naujienu LOGO