Išpildė svajonę: profesionalus karys tapo golfo takelių kūrėju

90539290 226344718745268_5109688936687468544_nDaugiau nei 12 metų Tomas Žemgulys dirbo įvairiose verslo srityse, 7 metus tarnavo profesionalioje kariuomenėje Karinėse jūrų pajėgose. Dar 2 metus augino dukrytes, kol žmona dirbo.

Po tėvystės atostogų vyras nusprendė nebegrįžti į samdomą darbą, siekė įgyvendinti svajonę, kurią savyje nešiojosi 15 metų.

Šiandien 37-erių vyras save vadina naujos pramogos Lietuvoje – vidaus patalpoms skirtų golfo takelių kūrėju. Golfo žaidimas darbo metu – puiki galimybė aptarti verslo sandorius, pabendrauti su kolegomis pertraukėlių metu ar tiesiog atsipalaiduoti.

Idėjai įgyvendinti prireikė 15 metų

Pasak Klaipėdos rajone gyvenančio Tomo, sumanymas pradėti gaminti golfo takelius buvo ne spontaniškas. Šią mintį jis brandino ilgai, maždaug nuo darbingo amžiaus pradžios.

„Dirbant versle ir atliekant karinę tarnybą vis susimąstydavau, jog kasdienybėje taip trūksta kažkokio užsiėmimo ar pramogos, kuri praskaidrintų mintis, padėtų susikoncentruoti, gerintų kolegų, darbuotojų ir jų vadovų tarpusavio santykius“, – prisimena Tomas.

Kartą draugai jam padovanojo mažą dovanėlę – miniatiūrinį golfo takelį su lazdele ir kamuoliuku. Tikriausiai jie net nepagalvojo, kad dovana Tomo galvoje įžiebs viziją, kuri vieną dieną išsipildys.

„Tiksliai neatmenu, bet tikėtina, kad nuo šio golfo takelio su lazdele ir kamuoliuku gavimo iki pirmojo mano pagaminto golfo takelio praėjo apie 15 metų“, – idėjos virsmą realiais darbais prisimena Tomas.

Vyras prisipažįsta, kad pasibaigus tėvystės atostogoms buvo radęs vadybininko darbą stambioje Klaipėdos įmonėje. Visgi vidinės dvejonės neleido jam paleisti savo vizijos. Vyras ryžosi rizikuoti ir pradėti savo verslą, žengė žingsnį į nežinomybę.

Įsivaizduojamą golfo takelį pradėjo braižyti pieštuku ant popieriaus lapo, netrukus radosi formos, išlenkimo kampai. Pirmąjį takelį Tomas pagamino iš medžio, bet suprato, kad mediena nėra tinkama medžiaga – ji linkusi kaupti drėgmę, plečiasi, traukiasi.

Eidamas bandymų keliu vyras pradėjo gaminti golfo takelius iš aliuminio. Žinoma, šio metalo virinimas specifinis, bet išmokus tinkamai jį apdirbti, takeliai tampa lengvi, mobilūs. Aliumininis takelis sveria tris kartus mažiau nei metalinis, tad jį patogu pakelti, norint išvalyti ar pervežti į kitą vietą.

Tomas neatmeta galimybės golfo takelius gaminti ir iš metalo, bet tokie labiau tinkami statyti parkuose, viešosiose erdvėse, iš kurių nebebus pervežti.

Jei šilutiškiai kvies – atvažiuos

Tomo sukurti golfo takeliai sulaukė didžiulio susidomėjimo tiek mūsų šalyje, tiek užsienyje. Lietuvoje dar mažai kas buvo girdėję, kad golfą galima žaisti patalpose – biuruose, viešbučių registratūrose, vaikų žaidimų kambariuose.

Pasak vyro, biuruose įrengti golfo takeliai padeda formuojant komandą, aptariant verslo sandorius ar tiesiog ilsintis. Ir dabar Lietuvos įmonių vadovus T. Žemgulys kviečia registruotis į vidaus patalpų golfo turnyrą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Pagrindinis prizas – golfo takelis bus sumontuotas nugalėtojo atstovaujamoje organizacijoje, kurios personalas galės juo mėgautis 30 dienų, o nugalėtojui atiteks golfo lazda.

Tomas savo golfo takelius mielai pristatytų ir šilutiškiams. Šilutė jam puikiai pažįstamas kraštas, čia gyvena draugai. „Pamarys nuostabus gamtos kampelis, kuriame smagu praleisti savaitgalio dieną su šeima“, – sako jis.

Pataria išeiti iš sąstingio

Tomas yra laimingas, galėdamas viešai kalbėti apie savo įgyvendintą idėją ir nori visus paskatinti, kurie dar tik gvildena mintyse idėjas, kad svarbiausia – pradėti ir daryti tai su dideliu atsidavimu, visomis savo išgalėmis. Tik taip galėsite pajudėti iš sąstingio, iš kurio dažnai nepavyksta ištrūkti.

„Man kurti golfo takelį didelę paspirtį davė tai, kad baigęs karinę tarnybą tiesiog nebenorėjau grįžti į samdomas pareigas. Ilgai gvildenta mintis padėjo man judėti naujo tikslo link, kuriuo šiandien labai tikiu“, – sako Tomas. Vyras įsitikinęs, kad ilgai gvildenta mintis materializavosi dėl to, kad jis visą laiką troško svajonės išsipildymo. Mintyse jis buvo viską sudėliojęs taip, kad galiausiai beliko tik daryti.

Tomas sako, kad šiandien yra beprotiškai laimingas, galėdamas pristatyti savo „kūdikį“, kurio gimimui prireikė daugiau nei 15 metų.