Įspūdingiausius Šilutės 505-mečio akcentus kūrė jaunimas

jaunimo banga dailininkaiKas mums, miestelėnams, surengė įspūdingiausius Šilutės miesto renginius? Aišku, jaunimas!

Nuo pačių mažiausių darželinukų, linksmų pradinukų iki elegantiškų šokėjų, baigiančių gimnazijas, ir maskuojamomis spalvomis veidus išsidažiusių jaunųjų karių – jaunimo pilna buvo visose miesto erdvėse. Jie šoko, žaidė, piešė, dainavo liaudies dainas, šėlo su treneriais ir muzikos grupėmis, grojo…

„Dailiokų“ širdys džiaugiasi

Kelis mėnesius iki šventės į intensyvią „Šilutės sienos“ idėjų ir kūrybinių paieškų veiklą buvo įtraukti Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai bei mokytojai. Jie kūrė piešinių eskizus, teikė savo idėjas ir kūrybinius variantus.
Dabar, kai pirmieji Šilutės metraščio potėpiai jau sudėti, jaunųjų dailininkų laukia ilgas ir atsakingas triūsas – per vasarą reikės tęsti darbus ir pabaigti nutapyti visą „Sieną“.jaunimo banga violonceles

Kai šventinė eisena, lydima Meno mokyklos fanfarinio orkestro „Pamarys“, šokių grupės „Pamarietė“ ir šokių klubo „Žvaigždūnė“, patraukė link pagrindinės miesto gimtadienio šventės scenos, tapybos darbų ėmėsi Meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai ir mokytojai.

Švytinčios „dailiokės“ sakė, jog joms labai gera matyti savo kūrybos vaisius. „Širdis džiaugiasi“, – prisipažino ir šalia savo mokinių buvusi dailės mokytoja Daina Nognienė.

Jaunieji dailininkai ne tik „Sieną“ piešė, bet miesto gimtadienio svečiams atidarė įspūdingą savo baigiamųjų darbų parodą, netikėtais akcentais papuošė miesto erdves, pavydziui, prie pašto sustojo šiaudinis (!) dviratis…

H.Šojaus dvaro aplinką papuošė Šilutės darželių ir mokyklų vaikų pieštos pačios linksmiausios žuvelės.

Jaunimo talentai – pagrindiniuose koncertuose

jaunimo kariaiŠilutės 505-mečio šventės „pusryčius“ pradėję mažiausi šilutiškiai – lopšelio – darželio „Pušelė“ folkloro grupė „Žiuvininkai“ visada žiūrovams sukelia pačias šilčiausas emocijas, kai pradeda berti senovines skaičiuotes, prasivardžiavimus, paukščių balsų mėgdžiojimus, kai uždainuoja ir netgi groja kanklėmis.

Pramogadienyje koncertavo daug jaunimo muzikos ir šokių grupių, koncertą vedė Pirmosios gimnazijos gimnazistas Gvidas Dikšaitis.

Visą valandą pagrindinėje šventės scenoje koncertavo rajono vaikų kolektyvai: neformalaus vaikų švietimo programa „Muzikuojame kartu“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos merginų ansamblis, šokių klubai „Lūgnė“, „Kubana“, „Salūnas“, „Žvaigždūnė“, „Pamarietė“, popchorai „Saulytė“, Spindulys“, Žibų pradinės mokyklos popchoras, darželio „Žvaigždutė“ solistas Ugnius Urnikis.

Be sportinių ir šiuolaikinių šokių vyresnių šokėjų ir šiemet neapsiėjo šventinis vakaro koncertas.