Išrinkti geriausi Švėkšnos sportininkai

geriausi sportininkai sveksnaJau 49 metai Švėkšnoje renkamas geriausių sportininkų dešimtukas, kuris sudaromas pagal pasiektus rezultatus tarptautinėse, respublikinėse, rajono ir “Saulės” gimnazijos varžybose.

Ir šiemet gimnazijos informaciniame centre sudėliotos varžybų akimirkos, vyko sportinė viktorina, buvo įteiktos olimpietės Indrės Jakubaitytės taurės ir medaliai metikų trikovės varžybų nugalėtojams bei prizininkams. Geriausi sportininkai apdovanoti taurėmis, prizais, diplomais, o konkurso nugalėtojas Viktoras Jurkaitis – piniginiu prizu žymiam treneriui Antanui Šertvyčiui atminti.

A.Šertvytis mokėsi ir sportavo Švėkšnos vidurinėje mokykloje, o vėliau treniravo Olimpinių žaidynių 1500 m bėgimo prizininkę bėgikę Laimą Baikauskaitę. Prizą įsteigė jo klasės draugas P.Jogėla, o jam mirus, tradiciją tęsia  šiauliečiai žmona Judita ir sūnus Paulius Šertvyčiai.

Geriausiu sportininku šiemet išrinktas Viktoras Jurkaitis, pasiekęs labai aukštą pirmo atskyrio rezultatą šuolio į aukštį rungtyje (1,93 m), Lietuvos mokinių olimpinio festivalio sidabro medalio laimėtojas, respublikinių ir rajono varžybų nugalėtojas ir prizininkas.

Antras liko Egidijus Valius, puikiai finišavęs Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose ir Lietuvos mokinių Olimpinio festivalio BLM varžybose Šiauliuose, 400 m distancijoje. Geriausias rezultatas – 52,9 s.

Trečias – Roman Loginov, puikiai dalyvavęs Lietuvos jaunių pirmenybėse Marijampolėje ir  Šiauliuose, Pasaulio lietuvių žaidynėse Klaipėdoje, rajono metikų pirmenybėse, šventinėse varžybose Švėkšnoje ir metimų trikovės varžybose. Jo geriausias rezultatas ieties metimo rungtyje – 51,35 m ir šuolio į aukštį rungtyje – 1,75 m.

Ketvirtas – Tomas Viskintas, šuolininkas ir bėgikas (100 m bėgimas – 11,4 s, šuolis į tolį – 6,30 m, trišuolis – 13,97 m). Jis iškovojo bronzos medalį Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose Šiauliuose, II vietą – jaunimo grupėje Lietuvos rajonų žiemos pirmenybėse Panevėžyje.

Penktas – Dovydas Būdvytis – bėgikas (1000 m bėgimas – 2:45,4 min.), iškovojęs bronzos medalį Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose Šiauliuose.

Šešta vieta atiteko Kamilei Ambrozaitei – Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose Šiauliuose čempionei (1,47 m), rajono ir gimnazijos varžybų nugalėtojai.

Septintą vietą laimėjo Linas Starkutis – I atskyrio šuolininkas į aukštį (1,85 m), iškovojęs bronzos medalį Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose Šiauliuose, šuolininkų varžybose Šilalėje, šventinėse varžybose Švėkšnoje. Jis – vienas geriausių gimnazijos krepšininkų.

Aštunta buvo viena geriausių rajono ir apskrities krepšininkių Livija Kaktaitė. Ir lengvaatletė, mokanti ir šokti į aukštį, ir mesti ietį, ir puikiai bėgti.

Devinta vieta teko Bernardui Bliūdžiui – puikiam šuolininkui (1,80 m), rajono ir gimnazijos varžybų nugalėtojui ir prizininkui.
Dešimtuką baigė Kazys Bočkus – perspektyvus metikas (rutulys – 14,44 m, diskas – 33,66 m), kuris jau džiugina gerais rezultatais rajono ir respublikinėse varžybose.

Geriausios gimnazijos komandos vardą iškovojo berniukai, laimėję II vietą Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose (V.Jurkaitis, E.Valius, D.Būdvytis, T.Viskintas, L.Starkutis).

Mokyklos auklėtinio, Klaipėdos apygardos teismo pirmininko Arvydo Daugėlos piniginis prizas, skirtas bėgikui, atiteko geriausiai bėgančiam vidutinius ir ilgus nuotolius Dovydui Būdvyčiui.

Švėkšnos seniūno A.Šepučio apdovanojimai teko ir mokytojams, ir mokiniams. Mokyklos vadovai pažadėjo geriausiems ekskursiją, o rajono mero pavaduotojas V.Pozingis ir Seimo narys R.Žemaitaitis – visokeriopos sėkmės.

Rūpinkimės sportinėmis tradicijomis, sportuokime ir būkime sveiki.