Išsiilgusiems sodrių spalvų – gėlių kilimai Švėkšnoje

Gėlių kilimai tapo neatsiejama Švėkšnos miestelio vizitine kortele. Nuo 2012-ųjų metų išsiilgusius sodrių spalvų vietinius ir svečius džiugina skintų gėlių kilimai. Tai nestokojančios fantazijos ir noro puošti aplinką Ingritos Riterienės ir jos vadovaujamos Švėkšniškių sambūrio narių komandos bendras darbas.

Kasmet sukurti ryškius ir akį traukiančius floristinius meno kūrinius reikia ne tik neišsemiamos fantazijos, išankstinio pasiruošimo, gėlių žiedų, bet ir begalinės meilės tam ką darai.

Nepertraukiamas darbas vyksta 6 – 7 valandas atsiklaupus ar atsitūpus, norintieji gali stebėti kaip gimsta tikri meno kūriniai.

Po alinančio darbo valandų, šiemet miestelio centre buvo sukurtos net trys gėlių kompozicijos. Žiedas su centre įmontuotu dideliu veidrodžiu, simbolinis šv. Jokūbo kelio ženklas – kriauklė, skirtas šv. Jokūbo kelio atkarpos Priekulė – Vanagai – Švėkšna atidarymui ir 3×6 metrų dydžio vaizdas su parko vartais ir medžiais, nepamirštant ypatingojo Švėkšnos ginkmedžio.

Beje, švėkšniškiai šiemet skirtingu laiku sugebėjo sukurti net keturias gėlių kompozicijas įvairiomis progomis papuošusias miestelį.

Ingrita džiaugiasi, kad visada šalia atsiranda tie, kurie vienaip ar kitaip prisideda prie idėjos įgyvendinimo. Be pagalbos neapsieita ir šiemet. Švėkšniškiai ir inkakliškiai dovanojo skintus gėlių žiedus (jų reikėjo labai daug!), techninius, paruošiamuosius, darbus atliko seniūnijos darbininkai, verslininkas Antanas Martinkus pasirūpino, kad „audėjai“ neištrokštų ir neišalktų, su fotoaparatu spragsėjo ir visą darbo eigą fiksavo Danutė Gailiūnienė. Visa kantrioji sambūrio komanda, vykdžiusi vadovės nurodymus, kartu sukūrė dar vieną spalvotą stebuklą mažame miestelyje.

Tikėkime, kad jeigu orai „nepakiš kojos“ ir spalvotais skintų gėlių kilimais Švėkšnoje bus galima pasidžiaugti visą spalio mėnesį.