Išsikraustyti priversti Klaipėdos „Nuaro” beglobiai tikisi žmonių paramos

"Nuaras" dovanoja beglobius žyvūnus ir prašo žmonių paramos. / animal.lt nuotr.Gruodžio 6 d. UAB „Nuaras” Klaipėdos filialui dėl nepratęstos nuomos sutarties beglobiams gyvūnėliams teko skubiai kraustytis į naujas patalpas Kalnuvėnų kaime. Pastarosios, deja, nebuvo pritaikytos gyvūnams, tad jas reikėjo skubiai remontuoti.

„Nuaras” įmonė beglobius gyvūnus surenka ir Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje.

„Darbai vyksta, situacija jau kur kas geresnė, bet vis dar reikalinga visuomenė parama“ – dabartinę situaciją apibendrina „Nuarui” padedančios įstaigos – Gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas Vytautas Gustaitis.

Gyvūnų globėjų asociacija ne tik perėmė kai kurių gyvūnų globą, bet ir padeda tvarkyti naująją teritoriją. Bendromis jėgomis naujoji Kalnuvėnų kaimo teritorija, skirta beglobiams gyvūnams, jau išvalyta nuo šiukšlių, įrengti keturi vidaus voljerai. Juose apgyvendinti trumpaplaukiai gyvūnai, kurie negali gyventi lauke. Jie jaukiai žiemoja šildomose patalpose.

Keli šunys vis dar yra kieme, būdose, tačiau jų kailis ilgesnis, todėl švelnus šaltukas jiems nebaisus. Žinoma, beglobiai šunys čia tik laikinai – jau ruošiami stacionarūs vidiniai voljerai. Jiems statybinės medžiagos gabenamos iš senos teritorijos. „Nuaras” būtų labai dėkingas galintiems paaukoti nereikalingų statybinių medžiagų – tuomet darbas vyktų sparčiau. Jau užsakyta ir 20 patogių lauko voljerų. Tikimasi, kad jų gamyba neužtruks.

Įrenginėjamoje teritorijoje glaudžiasi ir iš Kretingos patekusi Dobermano veislės patelė. Vargšelę visiškai nusilpusią valkataujančią šalia parduotuvės aptiko kretingiškiai policininkai. Pareigūnams pagailo vargšės kalaitės ir jie pasirūpino, kad ji atsidurtų „Nuaro” globoje.

„Ji tokia sulysusi, kad šonkaulius tiesiog galima skaičiuoti… O sveria vos apie 10 kg”, – baisią dobermanės būklę apibūdino „Nuaro” gyvūnų prižiūrėtoja Onutė Rudytė. Šios veislės patelės turėtų sverti apie 30 kg. Dobermene atidžiai rūpinamasi ir tikimasi, kad ji atisgaus ir galės būti padovanota geriems žmonėms. Kaip kalaitė atsidūrė gatvėje, neaišku, tačiau matosi, kad ji valkatavo jau tikrai nebe pirmą dieną.

„Nesvarbu, kad Klaipėdos „Nuarui” dabar gana sunkūs laikai, tačiau atsisakyti padėti tokiems vargšams gyvūnėliams tiesiog neįmanoma”, – sakė „Nuaro” atstovė. Kalaitė apgyvendinta šildomose patalpose, jai teikiamas visavertis maitinimas ir kita reikalinga pagalba.

„Vis dėlto, šiai beglobiukei reikia kiekvieno Jūsų pagalbos – padėti galite aukodami maistą, maisto papildus, guolius ir kitus gyvūnams reikalingus daiktus”, – pridėjo moteris.  Ji pabrėžė, jog gyvūnui svarbus ne tik maistas ir šiltas guolis, bet ir žmogiška šiluma bei meilė. Gyvūnų globėjų asociacija ragina visus suvienyti jėgas ir padėti beglobiams pasijausti mylimais.

„Nuaras” itin dėkoja žmonėms, kurie nedvejojo ir jau skubiai prisidėjo prie paramos Klaipėdos beglobiams gyvūnams. Šių geradarių dosnumas padės efektyviau spręsti beglobių gyvūnėlių problemas ir pagreitins jų jaukų įsikūrimą naujose patalpose Kalnuvėnų kaime. „Džiaugiamės, kad atsirado žmonių, neabejingų keturkojams draugams – tiems, kas patys savimi pasirūpinti negali”, – kalbėjo gyvūnus prižiūrinti darbuotoja.

Pagalba vis dar reikalinga. Artėjant gražiausioms metų šventėms „Nuaras” kviečia kartu pasirūpinti, kad jos būtų jaukios ir šiltos visiems. Paremti gyvūnus galite ne tik pinigais, bet ir daiktais. Šiuo metu itin reikalingos įvairios statybinės medžiagos, būdos ar bent medžiagos, skirtos joms pagaminti. Labai padėtų ir įvairūs reikmenys patiems gyvūnams – guoliai, pašaras, indeliai, kraikas katėms ir kt. Informaciją apie tai, kaip galima padėti gyvūnams, galima rasti įstaigos internetiniame puslapyje.

Gyvūnų globėjų asociacija linki visiems jaukių artėjančių švenčių ir ragina gėriu bei šiluma pasidalinti su tais, kuriems labiausiai jos reikia. Prisiminkite, kad gyvenimas vertinimas ne pagal nugyventų metų skaičių, o pagal padarytų gerų darbų kiekį.