Išsiliejo potvynio banga: automobiliai ties Rusne keliami tralais (foto)

Per potvynio užlietą kelią Šilutė - Rusnė pirmadienį tralai kėlė žmones. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Savaitgalį Panemunėje prasidėjęs ledonešis vakar naktį prasiveržė potvyniu. Antradienio rytą vanduo užtvindė kelią Rusnė-Šilutė ir salą atkirto nuo aplinkinių gyvenviečių.

Nuo ankstyvo ryto automobilius per apsemtą kelio ruožą kėlė du tralai, tačiau susidarius mašinų spūsčiai buvo atsiųstas dar vienas.

Pasieniečiai potvynio vandens apsemtoje vietovėje Šilutės rajone suteikė pagalbą jos prašantiems žmonėms ir savo laivu saugiai perplukdė moterį bei mažametį vaiką.

Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjas Romualdas Renčeliauskas potvynio išvakarėse, pirmadienio rytą, informavo, kad užkimšę upės vagą ledai kol kas laikosi: 5 km ledų sangrūda pirmadienį ryte tebebuvo susikaupusi Nemune ties Šilininkais.

Tačiau per naktį situacija pasikeitė. Pajudėję ledo luitai užstrigo ties Tatamiškių kaimu. Dėl ledo sangrūdų Nemuno žemupyje šios upės vandens lygis ties Rusne pasiekė stichinę ribą ir per kelias valandas šoktelėjo nuo maždaug 240 cm iki 330 cm. Vanduo išsiveržė iš krantų ir užliejo kelią Šilutė-Rusnė.

Paryčiais, ledams pajudėjus žemyn upe, Nemuno vanduo ėmė slūgti ir sustojo ties 315 cm riba.

Šilutės rajone antradienį po vandeniu nuo žiemos poplūdžio buvo apsemta apie 14 tūkst. hektarų teritorija.

Apsemti 3 kaimai su 4 sodybomis, kuriose gyvena 11 žmonių, ir beveik 40 km kelių.

Galerija: apsemtas kelias Šilutė – Rusnė

joomplu:3498joomplu:3506joomplu:3508

Pirmadienį vakare į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Vileikių užkardą kreipėsi Šilutės rajone Tatamiškių kaime gyvenanti šeima.

Žmonės pasieniečių paprašė pagalbos iš apsemtos sodybos perkelti 55-erių moterį ir 5 metukų vaiką į tame pačiame rajone esantį Sausgalvių kaimą.

Pagalbos prašymas iš užkardos iškart perduotas netoliese buvusiems ir sieną su Rusija saugojusiems pasieniečiams.

Netrukus VSAT pareigūnai laivu ant oro pagalvės „Air Jet“ atskubėjo į apsemtą vietovę.

Netoli Nemuno gyvenanti 55-erių moteris pasieniečiams pasakojo, kad paprastai potvynio metu jie naudoja valtį, tačiau šįkart ja negalėjo plaukti dėl didelio vėjo.

Moterį su vaiku Vileikių užkardos pasieniečiai savo laivu saugiai perkėlė iš Tatamiškių į Sausgalvius bei grįžo tęsti sienos su Rusija apsaugą.

Nemunas ties Rusne. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.

Nemunas. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.

Silutes naujienu LOGO