Išskirtinė viešnagė: Europos Parlamente – kaip namie

 

1 vyduno_gimnazija_briuselyje_parlamentePaskutinėmis lapkričio dienomis Europos Parlamento (EP) narė Laima Andrikienė pakvietė aktyvius Šilutės Vydūno gimnazijos mokinius Luką Strelnikovą, Vytenį Papievį, Martyną Vekterį kartu su mokytoja Sandra Tamašauskiene paviešėti Briuselyje.

Iš viso į Briuselį vyko net 32 asmenų grupė – mokiniai ir jų mokytojai iš Kauno, Onuškio, Žagarės, Ežerėlio gimnazijų. Taip pat dvasininkas Marius Gylys. Daugiausia tai buvo Šventojo Jokūbo kelio Lietuvoje organizatoriai ir ambasadoriai.

Svečiai iš Lietuvos stebėjo Europos liaudies partijos (ELP) – didžiausios EP frakcijos – posėdį, EP plenarinę sesiją, susipažino su EP struktūra, nuvyko į NATO būstinę, kur grupę svetingai priėmė ambasadorius Vytautas Leškevičius. Aplankytas ir Parlamentariumas, Europos istorijos muziejus. Vakarai buvo skirti susipažinti su Briuselio senamiesčiu.

2 vyduno_gimnazija_briuselyje_parlamenteŽinoma, svečiai susitiko ir su juos kelionėn pakvietusia europarlamentare Laima Andrikiene. Pokalbis su ja buvo įkvepiantis drąsos ir pasitikėjimo. Europarlamentarė pasakojo apie savo kelionę į didžiąją politiką, apie savo veiklą EP; pasakojo, kaip nutiesė Šv. Jokūbo kultūros kelią į Lietuvą; kalbėjo apie mūsų visų bendrystę dėl Lietuvos ir dėl Europos Sąjungos.

„Malonu Europos Parlamente priimti tokią gražią draugiją. Man svarbu supažindinti juos ne tik su Europos Parlamentu, bet ir su sprendimų priėmimo mechanizmu Europos Sąjungoje. Noriu ir siekiu, kad jaunoji Lietuvos karta jaustųsi tikrais europiečiais, suvoktų ir priimtų Europos Sąjungą kaip savo namus ir jaustų atsakomybę už ją. Man labai įdomu ir svarbu pajusti, kuo gyvena toji Lietuvos karta, kuriai šiandien yra 16–18 metų, kokie šių jaunų žmonių lūkesčiai ir svajonės,” – sakė europarlamentarė.