Išskirtinis simfoninės muzikos koncertas Šilutėje

Rugpjūčio 11-osios, trečiadienio pavakarę, Šilutės Evangelikų Liuteronų bažnyčioje (Lietuvininkų g.21, Šilutė) skambės klasikinė muzika. Čia koncertuos Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos Jaunimo simfoninis orkestras, arba dar kitaip vadinami „Simfukai”.

Kolektyvas, surengęs daugiau nei 200 koncertų, savo pasirodymais stebinantis klausytojus, koncertavęs visose pagrindinėse Lietuvos koncertų salėse, Lietuvos Nacionalinės filharmonijos, Nacionalinio Operos ir baleto teatro scenose, dalyvavęs ne viename tarptautiniame projekte, koncertavęs su žymiausiais Lietuvos solistais, dirigentais, instrumentalistais. Surengtos ir ne vienos gastrolės užsienyje – koncertuota Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Latvijoje, iš visur parsivežami tik puikiausi publikos atsiliepimai, spaudos įvertinimai. Neseniai Belgijoje vykusių orkestro gastrolių pasirodymus belgų publika įvardijo „triumfališkais“. Iš tiesų, jaunatviška energija trykštantis kolektyvas savo koncertuose geba nustebinti žiūrovus bei muzikos profesionalus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mąstu. Prieš keletą metų orkestras buvo pakviestas tapti asocijuotuoju Europos tarptautinės orkestrų federacijos nariu. Praėjusieji metai nors ir buvo kiek sukaustę orkestro koncertinę veiklą, tačiau dosnūs tarptautiniu bei savo šalies dėmesiu. Orkestras, atrankoje nugalėjęs dar 76 konkurentus, buvo pakviestas dalyvauti Prancūzijoje vyksiančiame Tarptautiniame Belforto festivalyje, Lietuvoje „Simfukai“ buvo nominuoti ir laimėjo Lietuvos Muzikų sąjungos įsteigtą „Auksinio disko“ apdovanojimą.

Kolektyve groja virš 70 jaunųjų artistų. Orkestro unikalumas ir išskirtinumas slypi jo narių amžiuje. Tai vaikai ir jaunimas. Jauniausiam artistui vos 10 metų. Nepaisant to, su vadovų pagalba šiems vaikams paklūsta kone bet kuri klasikos šedevrų partitūra. Orkestrui diriguoja ilgametis jo bei Vilniaus Šv.Kristoforo kamerinio orkestro vadovas, tarptautinio G.Fittelberg‘o tarptautinio konkurso laureatas, jaunas ir ambicingas dirigentas – Modestas Barkauskas.

Kolektyvo vadovai – didžiųjų Lietuvos simfoninių orkestrų muzikantai bei Vilniaus B.Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos pedagogai – A.Alenskas, J.Armonas, E.Ramelis, V.Pocius, M.Kavaliauskas, A.Alenskaitė,taip pat D.Jovaiša bei E.Stanelis (beje, pastarieji du – buvę Šilutiškiai). Nuolatos ir sistemingai dirbdamas, kolektyvas pelnė ne tik Lietuvos muzikinės visuomenės pripažinimą ir tapo tikrai išskirtiniu Lietuvos jaunimo kultūros reiškiniu.

„Simfukai“ jau yra koncertavę Šilutėje 2017m. vasarą, kaip „Kintai Arts“ festivalio dalyviai. Tąkart, savo muzikavimu jie nustebino ne vieną apsilankiusį koncerte. Publika dar ilgai kalbėjo apie tikra muzikos puota virtusį nuostabų koncertą.

Ir šįkart „Simfukai“ žada Šilutiškiams pristayti išties įspūdingą programą, kurioje skambės didžiųjų klasikų W.A.Mozart, G.Verdi, A Dvorak, J. Massenet, E.Elgar G.Bizet, Ch. Gounod ir kitų autorių muzikos perlai. Tad nepraleiskime progos apsilankyti išties išskirtiniame renginyje ir trečiadienio pavakarę pabūti ypatingoje aplinkoje, kupinoje muzikos! Susitikime 17.30 val., Šilutės Evangelikų Liuteronų bažnyčioje. Koncertas viešas, įėjimas nemokamas.