Istorija apie komos ištiktą mergaitę padėjo atsiskleisti Kamilės talentui

 filmo kureja malinauskaite kamile„Daug klausimų ir mažai atsakymų. Laisvė rinktis – mūsų amžiaus labirintas. Labirintas, po kurį klaidžiojame. Klaidžiojame vieni ir vis labiau jaučiamės vieniši. Esame vienišų žmonių karta“, – taip apie save skelbia plataus meninio profilio sindikato „Bad Rabbits“ nariai, kurie šių metų rugsėjo 1 dieną paskelbė kūrybinių darbų konkursą „Vienatvė.1991“.

Spalio 6-ąją paskelbti konkurso laureatai, kurie varžėsi su daugiau nei tūkstančiu dalyvių. Jauniausioji laureatė – penkiolikmetė Šilutės pirmosios gimnazijos mokinė Kamilė Malinauskaitė, sukūrusi literatūrinę filosofinę istoriją.

Lietuvių kalbos mokytojos Jolitos Ežerinskės padrąsinimas bei bandymas dalyvauti šiame konkurse Kamilei padėjo užšokti ant kūrybinės bangos ir atnešė sėkmę.

Lietuvos aukštesniųjų klasių mokiniai siuntė savo kūrybą temomis: „Nepriklausomybės atgavimas“, „Galimybių ir informacijos gausa“, „Autoriteto krizė“, „Identiteto krizė“, „Vertybių krizė“. Pastarojoje kategorijoje Kamilės darbas ir buvo įvertintas aukščiausiai.

Proza parašyta filosofinė istorija, pavadinimu „Be sąmonės“, pasakoja apie bendraamžę mergaitę, ištiktą komos ir stebinčią pasaulį iš šalies, atsiskyrus nuo fizinio kūno.

Istorijos veikėja mąsto apie savo praėjusį gyvenimą, vertybes, kurios komos būsenoje ėmė dužti. Tuo pačiu paauglė nagrinėja daug problemų, su kuriomis susiduria jaunimas. Viena iš jų – vienatvės jausmas. Pirmuoju asmeniu pasakojama istorija pabaigoje perkeliama į trečiąjį asmenį. Į klausimą: „Ką pakeistumei?“ istorijos veikėja atranda daug atsakymų, nes ji, pamačiusi gyvenimo vertybes iš šalies, keistų labai daug dalykų.

Kūrinio autorė išduoda, jog istorijos pabaigoje veikėja į žemiškąjį pasaulį taip ir nesugrįžta, palikdama daug minčių bei klausimų skaitytojui.

Spalio 10-12 dienomis šešios konkurso nugalėtojos vyko į pirmąsias kūrybines dirbtuves Vilniuje, kuriose kartu su kūrybine grupe kūrė būsimo spektaklio „Vienatvė.1991“ dramaturgiją. Spektaklio pagrindu tapo laureačių kūrybiniai darbai.
„Susipažinome su profesionalių aktorių, režisierių bei dramaturgų darbu, pačia režisūra. Teko daug ir įtemptai dirbti“, – apie atsakomybės naštą, laimėjus konkursą, linksmai atviravo Kamilė.

Spektaklio premjera numatoma šių metų lapkričio 11 dieną. Ta diena jaunųjų dramaturgų – grupės „Bad Rabbits“ narių iniciatyva skelbiama Vienišių diena. Visi, norintys pirmieji išvysti spektaklį, tą dieną bus laukiami kultūros bare „Kablys“, Vilniuje.
„Norime skelbti mūsų kartos „šventę“ – Vienišių dieną, vienišiausią metų dieną 11.11. Norime reflektuoti laikotarpį, kuriame augome ir kuriame esame dabar, ir tokiu būdu rasti kelią iš šio labirinto“, – skelbia 1991-aisiais ir po šių metų gimusi karta bei jos atstovai, „Bad Rabbits“ nariai.

Po lapkričio 11-osios premjeros bus tęsiamas spektaklio turas po Lietuvą. Pirmiausia, žinoma, bus aplankyti miestai, iš kurių yra šešios konkurso nugalėtojos. Tad džiugu pranešti, kad šį spektaklį vieni iš pirmųjų galės pamatyti ir šilutiškiai.