Istorinę skaudžių netekčių dieną minėjo ir šilutiškiai

Praėjusį šeštadienį minint Lietuvos laisvės gynėjų dieną, kartu su visos šalies gyventojais ir šilutiškiai languose uždegė tūkstančius žvakučių, taip pagerbdami Laisvės gynėjų atminimą pilietine akcija „Pergalės šviesa“.

Kokia buvo 1991-ųjų ir kokia šiandien yra sausio 13-oji, žvelgiant vaikų akimis? Prisiminti ir vaikų akimis pamatyti tai, dėl ko mūsų Lietuva yra laisva, šilutiškius pakvietė Kultūros ir pramogų centras.

1991-aisiais visos Lietuvos vaikai kūrė piešinius, kuriuose išreiškė savo nerimą, rūpestį ir supratimą, kad tai, kas įvyko tą sausio 13-osios naktį mūsų sostinėje, buvo svarbu visai Lietuvai. Todėl Šilutės KPC kultūrininkai, bendradarbiaudami su Lietuvos nacionaliniu muziejumi, surengė parodą „Laisvė! Tėvynė! Be ašarų!“, kurioje buvo galima pamatyti tuomet sukurtus visos Lietuvos ir šiemet Šilutės rajono mokyklų vaikų piešinius. Parodą galima apžiūrėti iki sausio 22-osios kultūros centro I aukšto fojė.

Renginyje dalyvavo šauliai ir Šilutės meno kolektyvai. Į susirinkusiuosius kreipęsis meras Vytautas Laurinaitis priminė, kad šiemet Lietuva švenčia net tris istorijai ir valstybei svarbias datas. Jos visos turi skirtingą istorinį svorį, o Sausio 13-oji yra ypač skaudžių netekčių diena. Ji primena, jog dėl mūsų visų laisvės žuvo daug mūsų tautiečių.

Prisiminimais pasidalijusi Regina Jokubaitytė dar nepamiršo nerimo, kurį tomis atmintinomis dienomis jautė ir kiekvienas Pamario krašto gyventojas. Kiekvienam buvo aišku, jog gyvenimas po sausio 13-osios nebebus toks, koks buvo. Žmonės rinkosi prie pašto, mat tai buvo vienintelė vieta sužinoti daugiau informacijos, nes mobiliųjų telefonų tada nebuvo. Tą siaubą pajutusių, pasak Reginos, beliko jau nedaug, ir tos dienos jau tapo istorija.

Atminimo laužai tą vakarą tradiciškai liepsnojo visoje šalyje. Vyko Laisvės gynėjų susitikimai, istoriniams 1991-ųjų įvykiams atminti skirti renginiai, Laisvės premijos įteikimo ceremonija.