Istorinė valandėlė Traksėdžiuose

 

Traksedziu vaikaiVasario 15-ąją Traksėdžių biblioteka ir M. Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių progimnazijos skyrius organizavo istorijos pamoką „Mūsų namai – Lietuva“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Pilietiškumo pamoką vedė Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojas Algirdas Gečas. Jis akcentavo svarbius istorinius įvykius, vedusius į nepriklausomybės paskelbimą, plačiau papasakojo apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymą 1918 m. Taip buvo atkurta nepriklausoma Lietuvos valstybė. Pedagogas kalbėjo apie tikrąsias vertybes, kurias reikia branginti, puoselėti ir perduoti vaikams iš širdies į širdį taip, kaip mums perdavė mūsų tėvai.

Buvo įdomu išgirsti faktų apie istorines asmenybes, tai buvo proga pasisemti patriotinės dvasios, praplėsti savo pažinimo akiratį. Mokytojas turėjo pasiruošęs užduočių, kurias mokiniai kartu su mokytojais ir bendruomenės nariai turėjo atlikti. Smagu, jog mokiniai supranta, kad tai, ką turime šiandien, yra sukurta įvairių kartų, tai reikia ypatingai vertinti. Tik kartu galime pakeisti Lietuvą, tada joje būtų geriau ir saugiau gyventi.