Warning: Undefined array key "is_rate_editable" in /home/silutesnau/domains/silutesnaujienos.lt/public_html/lt/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php on line 1303
Įvardijo optimalų mokymų skaičių vidutinei įmonei - Šilutės naujienos

Įvardijo optimalų mokymų skaičių vidutinei įmonei

mokymaiĮmonė „SIWood“ savo veiklą pradėjo 2006 m., kai dvi Norvegijos įmonės nusprendė perkelti korpusinių virtuvės baldų ir vidaus apdailos dailylenčių gamybą į Lietuvą. Šiandien įmonėje naujas etapas – įmonė priklauso vokiečių kapitalui, todėl darbuotojai ne tik mokosi dirbti su sudėtingais įrenginiais – jų darbotvarkėje ir vokiečių kalbos kursai.

Pagrindinė įmonės veikla – eksportas

Apie 99 proc. visų įmonės pardavimų yra eksportas. Didžiausia dalis „SIWood“ pagamintų prekių eksportuojamos į Norvegiją ir Švediją. Įmonės produkcija taip pat eksportuojama į Didžiąją Britaniją, Daniją ir kaimyninę Latviją. Tarptautiškumu pasižyminčioje įmonėje užsienio kalba yra itin vertinama.

„Mokymų įvairovė yra didelė – šiuo metu planuojame vokiečių kalbos kursus, anksčiau mokėmės švedų kalbos“, – apie kalbos kursus pasakoja personalo ir darbuotojų saugos ir sveikatos specialistė Irma Valienė.

Anot pašnekovės, šiandien papildoma užsienio kalba įmonei kuria pridėtinę vertę. „Ne tik darbuotojams, bet ir verslui yra didelė nauda, jei specialistas geba kalbos žinias pritaikyti profesinėje veikloje“, – teigia atstovė.

Mokymus vykdo darbo metu

Didžioji dalis įmonėje dirbančių darbuotojų specializuojasi gamybos srityje. „Mūsų įmonėje dominuoja techniniai mokymai, pavyzdžiui, darbas su įrenginiais bei žaliavomis, todėl gamyba užsiimantiems darbuotojams mokymus vykdome pagal individualų planą, paremtą efektyvesniu žaliavų ir technikos naudojimu“, – apie mokymų pobūdį pasakoja specialistė.

Mokymų specifika ir individualūs planai yra ruošiami drauge su atskirų padalinių atstovais. I.Valienė įvardija ir optimalų mokymų skaičių vidutinio dydžio įmonei.

„Įmonėje dirba 63 darbuotojai, tokio dydžio įmonei tinkamas mokymų skaičius per metus yra 10, kad netrukdytų darbo našumui“, – pastebi pašnekovė. 

I. Valienė įvardija pagrindinius kvalifikacijos kėlimo kursų žingsnius. „Pirmiausiai atsiklausiame atsakingų už tam tikras operacijas padalinio atstovų nuomonės, kokie mokymai turėtų būti naudingiausi įmonei, jie nurodo žinias, kurias norėtų tobulinti. Taip pat atsižvelgiame ir į mokymus, galinčius stiprinti pačią komandą. Mokymus vykdome darbo metu, tad kursų lankomumo rodiklis yra aukštas“, – teigia pašnekovė.

Po mokymų administracija kiekvieno darbuotojo klausia, ar mokymai davė naudos profesiniam tobulėjimui. „Dažnai iš darbuotojų gauname teigiamus atsiliepimus, pavyzdžiui, kad pradėjus taikyti konkrečią mokymų programą, pakilo kompetencija sudėtingų įrenginių valdyme ir pan.“, – pasakoja I. Valienė. 

ES investicijos į darbuotojų mokymus

Ūkio ministerijos administruojama Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonė „Kompetencijų vaučeris“ – negrąžintina subsidija, suteikianti įmonėms galimybę gauti finansavimą darbuotojų mokymams. Priemone gali pasinaudoti privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus. Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuojama iki 80 proc., didelėms – iki 70 proc. mokymų išlaidų sumos.

Įmonės jau dabar gali kreiptis dėl mokymo paslaugų darbuotojams į mokymo įstaigas, kurios yra įtrauktos į Mokymo teikėjų ir mokymo programų sąrašą, administruojamą VšĮ „Versli Lietuva“.

Paraiškas galima teikti iki 2020 m. lapkričio 30 d.

Daugiau informacijos apie priemonę „Kompetencijų vaučeris“ rasite www.ukmin.lrv.lt ir www.esinvesticijos.lt.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.