Įžengus į 2016 metus „Šilutės“ komandoje – permainos

krepsinis eglinskas ir naujokas hesterisAntrąjį sausio savaitgalį „Šilutės“ krepšininkai sužaidė dvejas rungtynes. Išvykoje prieš „Žalgirį-2“ jiems teko pripažinti varžovų pranašumą 98:90, bet namų salėje „Šilutė“ nušluostė nosį „Palangos“ ekipai rezultatu 82:72.

Nemažai permainų ir komandoje: vyriausiasis treneris Petras Jonikas sulaukė pagalbininko – iš Šilutės kilusio trenerio Laimono Eglinsko, be to, komandą papildė dar vienas afroamerikietis žaidėjas – Jordanas Christopheris Hesteris, o buvęs vienas iš komandos lyderių Ignas Vaitkus „Šilutę“ paliko.

Naujas gynėjas – iš Čikagoskrepsinis nkl F kibildis

„Šilutės“ komanda Nacionalinės krepšinio lygos čempionate dabar dalijasi 9-10 vietas su „Nafta – Uni – Akvaservis“ – abiejų komandų sąskaitoje yra po 11 pergalių ir 13 pralaimėjimų.

Neseniai „Šilutė“ sulaukė pasitiprinimo iš Čikagos – tai 23 metų Jordanas Christopheris Hesteris, kuris rungtyniavo NCAA pirmenybėse ir gynė „Robert Morrus – Chicago“ komandos garbę. Žaidėjas vidutiniškai per 22 minutes pelnydavo po 9 taškus, atkovodavo po 2,9 kamuolio ir atlikdavo 2,4 rezultatyvius perdavimus. Tai jau antrasis legionierius mūsų komandoje, anksčiau į „Šilutę“ atvyko ir pastaruoju metu vienu iš komandos lyderių tapo Ulyssesas Thomasas.

Naujasis legionierius J.CH.Hesteris turėtų užpildyti spragą gynėjo pozicijoje, kuri atsirado po to, kai iš „Šilutės“ į Šakių „Vytį“ persikėlė Ignas Vaitkus.

„Šilutę“ treniruos ir jaunas šilutiškis

krepsinis nkl F2 alunderisVyriausiojo trenerio Petro Joniko dešiniąja ranka tapo greitai švęsiantis 27 gimtadienį šilutiškis Laimonas Eglinskas.

Pirmieji L.Eglinsko žingsniai krepšinio link prasidėjo 1998 metais, kai būdamas dar mokinys pamėgo krepšinį, vėliau pradėjo lankyti Šilutės sporto mokyklą. 2008 metais vaikinas baigė Šilutės pirmąją gimnaziją ir įstojo į Lietuvos kūno kultūros akademiją (dabar – Lietuvos sporto universitetas (LSU), ten žaidė studentų lygoje.

Nuo 2010 metų, dar būdamas studentas, Laimonas pradėjo trenerio karjerą „LKKA – Atleto“ komandoje kaip trenerio asistentas. Po metų jis buvo paskirtas į vyriausiojo trenerio pareigas „LKKA 2“ komandoje.

2012 metais baigė LSU, įgijo Treniravimo sistemų krepšinio ir teniso trenerio specializacijas. Tapo Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos nariu.

2012-2013 metais buvo Kauno „LSU – Baltai“ trenerio asistentas, „LSU – Atletas“ vyriausiasis treneris. Būdamas KKL (Kauno krepšinio lyga) rinktinės vyriausiuoju treneriu su šia rinktine iškovojo III vietą IABL (International Amature Basketball League). Su LSU komanda iškovojo sidabro medalius Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL).

2013-2014 metais buvo Kauno rajono komandos „LSU – Atletas“ treneris, Kauno komandos „LSU – Atletas 2“ vyriausiasis treneris, KKL rinktinės vyriausiasis treneris. Su „LSU – 2“ komanda tapo LSKL čempionu.

2014 metais tapo moterų komandos Kauno „Aistės – LSU – Paradis“, rungtyniaujančios Lietuvos moterų krepšinio lygoje, vyriausiuoju treneriu. O dabar galiausiai grįžo ten, kur pradėjo kelią į krepšinį – į Šilutę.

Antrą kartą pergalė neaplankė

Penktadienį įvyko antroji akistata tarp „Šilutės“ ir Kauno „Žalgirio – 2“. Pirmosiose rungtynėse šilutiškiai nugalėjo kauniečius, bet antrasis susitikimas buvo sėkmingesnis kauniečiams.

Pirmuosius du kėlinius abi komandos žaidė apylygiai. Prieš trečiąjį kėlinį mūsiškiai dar pirmavo 2 taškais (42:44), bet trečiojo kėlinio metu kauniečiai spurtavo 11:2 ir savo atsilikimą žaibiškai pavertė 7 taškų pranašumu – 53:46.

Varžovų pranašumas labai greitai augo, o kėlinio pabaigoje jis pasiekė rekordinę ribą – 75:54.

Nors ketvirtajame kėlinyje P.Joniko auklėtiniai parodė charakterį ir pelnė 36 taškus, o varžovai – 23 taškus, bet trečiajame ketvirtyje kauniečių susikrauto pranašumo pakako, kad pergalė neiškeliautų į Šilutę, o liktų Kaune.

„Šilutės“ komandai daugiausia taškų pelnė legionierius U.Thomasas – 36. Aurelijus Pukelis komandai pridėjo 20 taškų, Justinas Olechnavičius – 17.

Atsirevanšavo palangiškiams

„Palangos“ krepšininkai turnyrinėje lentelėje dalijasi 5-6 vieta su „Perlo – MRU“ komanda, turėdami 14 pergalių, 10 pralaimėjimų. „Palanga“ ir „Šilutė“ šeštadienį susitiko mūsų aikštelėje. Prieš tai, dar lapkričio mėnesį, mūsiškiai išvykoje nusileido palangiškiams 95:81, tad noro atsirevanšuoti būta nemažo.

Rungtynių scenarijus buvo panašus kaip ir su Kauno krepšininkais, tik lyderiai dabar buvo šilutiškiai. Du kėliniai sužaisti apylygiai (23:24; 20:17), prasidedant trečiajam mūsiškiai pirmavo 2 taškais 43:41. Trečiajame kėlinyje pagrindinės rolės ėmėsi šilutiškiai. Jie puikiai atakavo varžovų krepšį rezultatyviais metimais, o varžovams savo metimų realizuoti lengvai neleido. Tad trečiajame kėlinyje mūsiškiai pelnė dvigubai daugiau taškų nei varžovai (18:9) ir išsiveržė į priekį 11 taškų persvara (61:50).

Ketvirtajame kėlinyje palangiškiai dar patampė nervus sirgaliams bei pačiai „Šilutės“ komandai, nes buvo sumažinę skirtumą iki 3 taškų. Tačiau šeimininkai nenusileido ir pranašumą išsaugojo iki mačo pabaigos. Suskambus finalinei sirenai sirgaliai nenustygo vietoj ir džiaugėsi saviškių pergale rezultatu 82:72.

„Šilutės“ komandoje dvigubus dublius atliko U.Thomasas (17 taškų, 10 rezultatyvių perdavimų) ir Edvinas Alunderis (10 taškų, 12 atkovotų kamuolių). Tądien Edvinas aikštelėje puikiai kovojo dėl kamuolių tiek po savo, tiek po varžovų krepšiu. Jis jau po 2 kėlinių savo sąskaitoje turėjo atkovojęs 11 kamuolių, gaila, kad po ilgosios pertraukos grįžęs greit surinko 5 pražangas ir gavo palikti aikštelę, antraip atkovotų kamuolių skaičius būtų dar didesnis.

Daugiausiai taškų „Šilutei“ pelnė Darius Kibildis – 23, 12 taškų pridėjo Aurelijus Pukelis. Rungtynėse debiutavo ir naujasis legionierius J.Ch.Hesteris, bet taškų pelnyti jam nepavyko. Užtat atliko rezultatyvų perdavimą komandos draugui U.Thomasui, kuris iškart ore pasiuntė kamuolį į krepšį.

Penktadienį šilutiškiai vyksta į  Vilnių, kur žais su „Perlu – MRU“, o šeštadienį savo aikštėje žais namuose su Molėtų „Ežeryno – Kario“ komanda.