J. Budrikas dominuoja kroso takeliuose

F1 Gudaitis_iaudvytyt_Budrikas_su_ikovotom_taurmBaigėsi 2018 metų Lietuvos krosų taurės paskutinis – 6-asis etapas. Susumavus visų etapų, kurie vyko Raseiniuose, Šiauliuose, Palangoje, Ariogaloje, Jurbarke ir Smiltynėje rezultatus, nugalėtojo taurė atiteko šešiolikmečiui Šilutės sporto mokyklos auklėtiniui Justui Budrikui, o

Šilutės SM kroso komanda (treneriai Lina Leikuvienė ir Stasys Oželis) rajonų tarpe iškovojo II vietos gražuolę taurę.

J. Budrikas iš 6 kroso taurės etapų tik viename finišavo antras, o kituose tapo nugalėtoju. Justas mėgaujasi bėgdamas 3-5 km nuotolius ir nepralenkiamas yra ne tik respublikiniuose krosuose, bet ir šį rudenį laimėjo tarptautiniame „Gintarinės jūrmylės“ bėgime bei vietinės reikšmės bėgimuose Mikytai-Pagėgiai, Pjauliai-Dreverna ir kt.

Visada šalia Justo yra bendraamžis jo treniruočių draugas Paulius Gudaitis, kuris po 6 kroso taurės etapų iškovojo III vietos taurę. Vaikų grupėje antros vietos taurę iškovojo ir šeštokė Goda Šiaudvytytė. Tarp Godos ir klaipėdietės I.Mineikytės vyko itin atkakli kova: mergaitės surinko vienodai taškų ir tik paskutinio etapo pergalė lėmė nugalėtojos taurę. Deja, Godai teko pripažinti metais vyresnės varžovės kelių sekundžių pranašumą bėgant 1000 m nuotolį. Tačiau Goda ilgai neliūdėjo, nes vos pasibaigus paskutinio etapo bėgimui vyko komandinis 4×500 m kroso estafetės bėgimas vaikų-jaunučių ir jaunių-jaunimo amžiaus grupėse, Jame G. Šiaudvytytė, R. Inokaitytė, V. Retenis, N. Gailiūnas aplenkė net pajėgią  klaipėdiečių komandą ir iškovojo pirmosios vietos medalius.  Vyresniųjų amžiaus grupėje estafetę bėgo J. Baciūtė, K. Jašauskaitė, O. Guščius ir J. Budrikas, iškovota antra vieta.

Prie komandinės sėkmės itin prisidėjo ir galutinėje įskaitoje vaikų grupėje VII vietą užėmusi M. Pielikytė, dvyliktas buvęs V. Retenis, jaunių grupėje šeštą vietą užėmė E. Bagdonaitė, o septintą J. Baciūtė. Taškus Šilutės SM komandai pelnė ir R. Inokaitytė, G. Mickus, K. Stankutė, N. Gailiūnas, N. Kuturys, I. Nausėdaitė, D. Jasaitė, K. Bataitytė, K. Mickus.