J. Puidoko ilgaamžiškumo paslaptis – ramus būdas ir grynas Vainuto oras

90 metis„Ramus būdas, sunkus darbas, grynas oras, žalingų įpročių neturėjimas“, – tai vainutiškio Jono Puidoko ilgaamžiškumo paslaptis. Vasario 26-ąją 90 metų jubiliejų atšventęs senolis džiaugiasi gražiais santykiais su žmona Alma, vaikais, anūkais ir proanūkiais. Visiems jiems ilgaamžis įskiepijo meilę savo Tėvynei ir gimtajam kraštui.
Gražaus jubiliejaus proga Joną pasveikino ne tik šeimos nariai, bet ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, klebonas Vidmantas Šidlauskas.

Mokė mylėti Tėvynę

J. Puidokas gimė 1929 m. vasario 26 dieną Vainute. Baigęs penkias klases, iki karo dirbo tėvų ūkyje, po karo su šeima buvo ištremtas į Sibirą. Grįžęs iš tremties, Jonas įsidarbino Vainuto girininkijoje, kur dirbo ilgus metus, iki pensijos. Pasak dukros Laimos Rimkienės, tėtis buvo pareigingas, sąžiningas, atsidavęs savo darbui ir dėl to labai vertintas darbuotojas.

1962 m. Jonas susituokė su Alma, su kuria kartu išgyveno 57 metus. Ir šiandien gražiai sugyvenanti pora susilaukė trijų vaikų – Laimos Rimkienės, Gražinos Balnienės ir Jono. Šiandien Jonas ir Alma turi 4 anūkus ir 5 proanūkius.

Laima tėtį prisimena labai gerą, šeimoje jiems nieko netrūko. Jono ir Almos Puidokų vaikai matė, kad tėvai myli ir gerbia vienas kitą. Jeigu kada mama išvesdavo tėtį iš kantrybės, jis sakydavo: „Alma, neuždek man nervų“. Tai, pasak vaikų, būdavo didžiausias tėvų susipykimas. Pats Jonas, norintiems santuokoje išgyventi ilgus metus, pataria nesibarti, vienas kitam padėti ir gyventi santaikoje.

Savo vaikams J. Puidokas įskiepijo meilę motinai, Tėvynei ir artimui. Jis visada prisimindavo, kaip būnant tremtyje jam trūko motinos ir motinos tėvynės. Pasak Laimos, tėtis yra šių laikų patriotas, labai domisi politika, žino visus kandidatus. Jam įdomu, kas vyksta valstybėje ir bendruomenėje.

Tačiau J. Puidokui rūpi ne tik politinis, bet ir jo šeimos gyvenimas. Jis visą laiką rūpinosi artimaisiais. Ir šiandien ilgaamžis rūpinasi visais šeimos nariais, pradedant žmona Alma ir baigiant mažają proanūke Gabija.90 metis_2
„Tėčiui esu be galo dėkinga, kad jis mus išauklėjo tokiais žmonėmis, kokie esame“, – dėkojo viešojo maitinimo verslą Vainute plėtojanti ir kavinę „Uta“ įkūrusi L. Rimkienė.

Nė vienas J. Puidoko vaikų neišvažiavo į užsienį, visas šventes jie švenčia kartu, šeimos ir artimųjų apsuptyje.

Linkėjo susitikti per kitus jubiliejus 

Pažįstantys Joną žino, kad visą laiką jis buvo malonus žmogus, o dar vienas jo ilgaamžiškumo šaltinių yra ramus būdas, sugebėjimas ramiai reaguoti į problemas. Jis taip pat visada suprato jaunimo poreikius ir stengdavosi atrasti bendrą kalbą su jaunesniais už save.

90 metų sulaukęs vyras niekada nebuvo išrankus maistui, o ant duonos riekės tepdavo ne plonesnį nei pati riekė sluoksnį sviesto.

Šiuo metu ilgaamžis augina bites, mėgsta skaityti knygas, laikraščius, peržiūri visas žinių laidas.

Sveikindami jubiliatą svečiai linkėjo artimųjų meilės, šilumos, dėmesio, Dievo globos ir dar susitikti per kitus jubiliejus.

„Tai ne vien jūsų šventė, tai ir jūsų žmonos, vaikų, proanūkių šventė. Tie pragyventi metai Vainute paliko daug gražių prisiminimų. Sveikatos ir didelės laimės“, – visos seniūnijos vardu Jonui linkėjo V. Mockus.