J.Tubutis 600 m distancijoje – greičiausias Lietuvoje

lengvoji jokubas tubutisŠilutės sporto mokyklos lengvaatlečiai, lydimi trenerės Linos Leikuvienės, Vilniuje varžėsi šalies jaunučių (14-15 metų) lengvosios atletikos finalinėse žiemos pirmenybėse kartu su kitomis 37 rajonų komandomis. Bendroje įskaitoje Šilutės sporto mokyklos komanda užėmė III vietą, surinkusi 142 taškus. Iš Vilniaus parsivežtas ir čempiono titulas.

Kad patekti į finalines pirmenybes, treneriai Lina Leikuvienė, Stasys Oželis ir Medardas Urmulevičius kartu su savo auklėtiniais turėjo gerai pasirodyti zonos varžybose Klaipėdoje. Tai jiems pavyko padaryti, tad galimybė varžytis su Lietuvos geriausiais lengvaatlečiais buvo suteikta ir mūsiškiams.

Finalinės pirmenybės vyko Vilniaus lengvosios atletikos manieže, kur dalyvavo 37 komandos. Geriausiai pasirodė Kėdainių jaunučiai (199 taškai), II vietą užėmė Marijampolės rinktinė (161 taškai), treti liko šilutiškiai, surinkę 142 taškus.

Trenerės L.Leikuvienės auklėtinis Jokūbas Tubutis greičiausiai nubėgo 600 metrų (1:31, 86) ir tapo Lietuvos jaunučių čempionu bei pasipuošė auksiniu medaliu.

Pasak trenerės, ji nelabai tikėjosi tokio puikaus rezultato, nes Jokūbą treniruoja vos 4 mėnesius. Be sporto jis dar lanko muzikos mokyklą, tad veiklos jam netrūksta. Bet tai labai gabus vaikas, treniruotėse dirba nuoširdžiai, besąlygiškai pasitiki trenere bei jos klauso. Trenerė dėkinga Pamario pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojui Alfonsui Malinauskui, kuris ir pastebėjo Jokūbą bei supažindino su juo.

Sidabro medaliu apdovanotas Rimvydas Anukas (treneris S.Oželis), 1000 m distanciją įveikė per 2:56,0. Dar vienas auklėtinis Aurimas Bendžius, pirmą kartą lenktyniavęs 1000 m distancijoje su kliūtimis, liko ketvirtas (3:10,01).

Trenerio M.Urmulevičiaus auklėtinis Džordanas Kinčius parsivežė bronzos medalį, nes nušoko į tolį 5,50 m.

Trišuolininkė Kristina Jašauskaitė varžėsi su metais vyresnėmis konkurentėmis ir nušokus 10,26 m užėmė IV vietą. Ji pagerino savo asmeninį rezultatą net 20 cm. Pasak L.Leikuvienės, Kristina perspektyvi mergaitė, turinti tikro sportininko charakterį, o trišuolį ji tik šiemet pradėjo šokinėti.

L.Leikuvienė neslepia džiaugsmo, kad šiais metais ją supa nuostabi auklėtinių kompanija. Visi vaikai puikiai lanko treniruotes, kuriose vyrauja linksma atmosfera: vieni kitus paerzina, kartais ir trenerę panervina, bet dirba, o varžybose labai vieni kitus palaiko. Teneriai neslepia, kad į kiekvieną savo treniruotę einu su malonumu, o pergalių ateityje turėtų tik daugėti.