Jau 7 kolektyvai kviečia jaunimą į Vakarų kranto studiją

Vakarų kranto jaunimo studija. / © siltesnaujienos.lt

Visą vasarą nunustygę vienoje vietoje Vakarų kranto jaunimo studijos kolektyvai rudenį toliau kunkuliuoja nauja energija.

„Jei pradedi muzikuoti – nebegali sustoti, tai tampa gyvenimo dalimi“, – tikina jaunieji muzikantai.

„Mūsų idėja – visus suvienyti, nes jaunimas tai vienas. Kartu daryti projektus, rengti koncertus. Jaunimo festivalis Šilutėje vis vien bus!“, – sumanymus vardijo vienas studijos įkūrėjų, profesionalus muzikantas, pedagogas Mykolas EIVA.

Į studiją įsilieja nauji kolektyvai

Šiemet prie kantri grupės „Karčemėlė“, grupės „18:20“, gitaristų ansamblio „Cantabile“ prisijungė ir vaikų popchoras „Spindulys“ (vad. Lijana Šerpytienė), Remintos kantri šokių studija, kantri šokių kolektyvas „Salūnas“ ir linijinių šokių klubas „Dakota“.

Įsilieję į Vakarų kranto jaunimo studijos bendrą lydinį atlikėjai įsitikinę, jog kartu gali nuveikti daugiau.

Studijos įkūrėjų komanda – muzikantas Vygantas Stoškus, Šilutės meno mokyklos pučiamųjų fanfarinio orkestro „Pamarys“ vadovas Gražvydas Raila, ilgametis skautų vadovas Alvydas Ežerinskis ir muzikantas M.Eiva organizavo, padėjo organizuoti ir koncertavo gausybėje renginių.

M.Eiva pasakoja, kad naujausi renginiai, kuriuose dalyvavo, – koncertas Vilniuje, „Sostinės dienose“, ir sėkmingas pasirodymas TV projekte „2 minutės šlovės“. Čia grupė „Karčemėlė“ pasirodė kartu su antrųjų „Pamario talentų“ nugalėtoja Greta Konaverskyte.

Jaunuosius gitaristus Kintų vidurinės mokyklos mokytoja Stanislova Baltutienė pakvietė į seminarą „Gitara ir jos istorija“. Muzikiniame edukaciniame renginyje gitaristai demonstruos grojimo gitara subtilybes.

Išmoko nebijoti scenos

Šalia koncertų Vakarų kranto jaunimo studija vykdo ir mokomąją veiklą. Prie gyvuojančios gitaros klasės veikia džiazinio dainavimo studija bei būgnų ir perkusijos klasė, į kurias kviečiami visi, kas tik nori ir jaučia, kad muzika yra ar gali būti jų gyvenimo dalis.

Džiazinio dainavimo klasei vadovauja džiazo vokalistė, pedagogė Raimonda Vaičiūtė, kurios biografijoje – gausybė profesinių laimėjimų. Galima pasirinkti solinį dainavimą, dainavimą ansamblyje ar chorą.

„Muzikavimas – puiki saviraiškos forma! Ne tik laviniesi, bet ir susirandi draugų, kuriems įdomu tas pats, kas ir tau. Kai įsijungiau į koncertinę vieklą, išmokau nebebijoti scenos, įveikti savo baimes“, – pasakojo Kornelija Čepytė, pagrindinė grupės „18:20“ vokalistė ir gitaristų ansamblio „Cantablile“ atlikėja.

Vieni įsimintiniausių koncertų jai šiemet – akustinins vakaras M.Nogaičio sodyboje, neįprastoje erdvėje, ir Vilniuje, kur jaunųjų atlikėjų klausėsi gausus būrys žiūrovų.

Mergina gitara groja apie 4 metus, o 2 metus dainuoja. Noras dainuoti atsirado natūraliai, o jos muzikalumą pastebėjo ir ėmė skatinti pedagogas M.Eiva. Pasak Kornelijos, nors ji nesiruošia studijuoti muzikos, bet norėtų, kad šis pomėgis išliktų visą gyvenimą, todėl jį puoselės. Ji pradėjo kitaip vertinti muziką, prasiplėtė muzikinis supratimas.

Buvęs gitaros klasės mokinys Martynas Baltutis prisipažįsta, jog M.Eiva jį išmokė pagrindinių dalykų. Vaikinas baigė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją, o šiemet įstojo į Klaipėdos universitetą, džiazo katedrą. Pas E.Jonavičių mokosi groti džiazine gitara.

M.Baltutis džiaugiasi, kad per vasaros atostogas įgavo sceninės patirties, nes aktyviai koncertavo kartu su Vakarų kranto jaunimo studijos kolektyvais. Vaikino teigimu, malonumą groti turėtų pabandyti kiekvie