Jaukus židinys – reikalingas bet kuriuose namuose

 

1-zidiniaiŠaltuoju metų laiku ar vėsų vasaros vakarą sunku rasti jaukesnę vietą nei prie židinio. Šilta antklodė, puodelis karštos arbatos ar kakavos, knyga ar mylimo žmogaus glėbys – ko dar gali reikėti? Juk dabar galima mėgautis tokia visapusiška šiluma be didelio vargo. Židiniai gali būti įvairiausi, tereikia išsirinkti jums ir jūsų namams tinkamiausią.

Tradiciniai židiniai

Išgirdus žodį „židinys“, pirmiausia mintyse iškyla tradicinio, malkomis ar kitu kietuoju kuru kūrenamo šilumos šaltinio vaizdas. Toks puikiai tinka namui ar užmiesčio sodybai – jie net gali pakeisti iki 300 kv. m. ploto namo apšildymo sistemą. Juolab, kad šiluma gali išsilaikyti iki 48 valandų. Natūralu, kad gali kilti abejonių dėl saugumo – kas jei iškris kokia žarija ar užsikimš kaminas. Kad taip nenutiktų, būtina bent dukart – kūrenimo sezono pabaigoje ir pradžioje – išvalyti kaminą. Nuo žarijų apsaugos grotelės, kurios kartu su malkų ar anglies krepšiu bei būtinųjų įrankių komplektu – žarstekliu, semtuvėliu, šluotele ir žnyplėmis – taps išskirtine interjero detale.

Elektriniai židiniai

Trokštantiems jaukios šilumos bute, bet nenorintiems užsiimti tradicinio židinio įrengimo darbais taip pat yra išeitis. Stilingas elektrinis židinys bus ir šildanti, ir bet kokį kambarį papuošianti detalė. Turint jį ne tik nereikės tvarkyti kietojo kuro paliekamų šiukšlių, bet ir galėsite nesijaudinti dėl saugumo. Taip pat sutaupysite erdvės – elektrinius židinius galima ne tik pastatyti ir lengvai perkelti į norimą vietą, bet ir pakabinti, taip sutaupant vietos ant grindų, bet nesumažinant skleidžiamos šilumos. Be to, kai kurie netgi turi ugnies spragsėjimo garsą – jauku ir šilta, lyg šalia laužavietės.2-zidiniai

Biožidiniai

Biožidinius, kūrenamus bioetanoliu, lengva perkelti iš vienos vietos į kitą, tad jie suteikia galimybę džiaugtis židiniu bet kuriame kambaryje. Pilnai užpildyti tokie židiniai gali degti iki penkių valandų, neskleisdami jokių dūmų ir nesukurdami pelenų ar žarijų. Jie puikiai tinka sukurti romantišką nuotaiką namuose, bet kokia proga ir bet kokiu oru. Taip pat biožidiniai gali sušildyti jaukius vasaros vakarus kaimo sodyboje – juk taip paprasta jį atsigabenti.

Kur įsigyti?

Kad ir kokie židiniai jus domintų, užsukus į „Senukų“ parduotuves konsultantai jums tikrai padės išsirinkti jūsų poreikiams tinkamiausią.. Susipažinkite su jų siūlomu asortimentu internetinėje parduotuvėje www.senukai.lt ir lengvai bei paprastai pridėkite jaukumo savo namams.