Jaunasis „maximalistas“ Lukas stipendiją paskirs ketvirtosios knygos leidybai

Maksimalistas LukasSpalio 3 dieną Vilniuje, Menų inkubatoriuje „Rupert“, buvo paskelbti ir apdovanoti pažangiausi bei gabiausi šalies moksleiviai – nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai“, kurią inicijavo bendrovė „Maxima LT“ ir globoja Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, nugalėtojai.

Tarp jaunųjų „maximalistų“ – ir du šilutiškiai: Kūrybos ir meno kategorijoje pagrindine stipendija apdovanotas Vydūno gimnazijoje I gimnazinėje klasėje besimokantis Lukas Arlauskas (15 m.), Pažangumo kategorijoje skatinamąja premija apdovanotas Vydūno gimnazijos III gimnazinės klasės mokinys Martynas Šapalas (17 m.).

Iš beveik tūkstančio atsiųstų moksleivių anketų programos „Lietuvos Maximalistai“ komisija išrinko 39 moksleivius, kuriems „Maxima LT“ skyrė net 40 stipendijų. Nugalėtojai visus mokslo metus kiekvieną mėnesį gaus 250 Lt skatinamąją arba 500 Lt pagrindinę stipendiją.

Jau apsisprendė, kam skirs stipendiją

Penkiolikmetis jaunasis rašytojas Lukas Arlauskas dvejus metus iš eilės buvo apdovanotas „Maxima LT“ gabiausių šalies moksleivių rėmimo programose. Dvejus metus Lukas gavo skatinamąsias premijas. Už jas vaikinas išleido antrąją („Nepaprastos bato kelionės“) ir trečiąją („Nepaprasti draugų nuotykiai“) savos kūrybos knygeles. Pirmąją knygelę „Klevo lapelių pasaka“ , kurią Lukas parašė būdamas dar penktoje klasėje, padėjo išleisti Martyno Jankaus pagrindinė mokykla, kurioje vaikinas tuo metu mokėsi.

Džiaugdamasis šiemetiniu įvertinimu ir gauta pagrindine stipendija, Lukas jau kuria ateities planus ir svajoja išleisti ketvirtą savo knygelę, kuri vadinasi „Pabaisų klyksmas“.

M.Jankaus pagrindinės mokyklos dailės mokytoja Laura Martinkienė ruošia naujajai Luko knygai iliustracijas. Iki naujųjų metų, kaip atviravo Lukas, knyga turėtų išvysti pasaulį. Naujoji knyga bus fantastinė – apie planetų karus.

Pokalbyje dalyvavusios Luko mama ir močiutė neslėpė džiugesio bei negailėjo padėkos žodžių buvusiems mokytojams. Dėl įgimtos ligos daugiausia namuose besimokantis vaikinas būtent mokytojų dėka lengviau galėjo atrasti savo talentą, sulaukė daug paskatinimo. Ypač Lukas ir jo artimieji dėkingi M.Jankaus pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojai Daliai Agintienei.

Kaip atviravo vaikino mama, nors sūnus jau mokosi kitoje mokykloje, tačiau buvusi lietuvių kalbos mokytoja D.Agintienė nepamiršta, dažnai paskambina pasiteirauti, kaip jam sekasi.

Dalindamasis džiugiais įspūdžiais iš „Lietuvos Maximalistų“ apdovanojimų ceremonijos, Lukas juokavo, kad šiemet suprato, jog ne tokios baisios ir vaizdo kameros, kurios visai kitaip atrodė prieš dvejus metus. Tuomet vaikinas važiavo pirmą kartą atsiimti įvertinimo.

Prisimindamas spalio 3-iosios renginį sostinėje, Lukas pasidžiaugė ir po apdovanojimų surengtu žaidimu „Protų mūšis“, kuriame tarpusavyje varžėsi gabiausi šalies moksleiviai ir jiems paskirti kapitonai – savo srityje nusipelnę įžymūs Lietuvos žmonės. Luko komandoje buvo dvi mergaitės ir kapitonas – vienas aukštųjų technologijų įmonės „Brolis Semiconductors“ įkūrėjų Kristijonas Vizbaras.