Jaunieji bibliotekininkai aplankė Pagėgius, Jurbarką, Panemunę

img-48Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos jaunųjų bibliotekininkų grupelė vyko į studijinę – pažintinę kelionę po kaimynines Pagėgių, Jurbarko ir Tauragės apylinkes.

Aplankyti kolegos bibliotekininkai Pagėgiuose ir Jurbarke, pasidalinta su jais darbo patirtimi, naujovėmis, užmegztas bendradarbiavimas, susipažinta su kaimyninių apylinkių istorija, tradicijomis ir pabuvota lankytinose vietose.

Pagėgių viešoji biblioteka – pirmoji stotelė, kurioje pasitiko direktorė Elena Stankevičienė su specialistų grupele. Bibliotekoje dėmesį patraukė įspūdinga tyliosios skaityklos stiklinė fasadinė siena, papuošta Mažajai Lietuvai būdinga ornamentika, – sienoje surašytos Pagėgių krašto raštijos kūrėjų mintys apie Mažosios Lietuvos ir Pagėgių krašto savitumą.

Direktorė papasakojo šios sienos atsiradimo ir bibliotekos įkūrimo istoriją, aprodė moderniai įrengtus skyrius, pristatė sukauptus krašto raštijos ir kraštotyros fondus.

Pabuvojome ir „Suopio paunksmėje“, kur karaliauja Raganaitė Vanda, patikrinusi mūsų žinias apie Pagėgių kraštą. Nugalėtojai – Kintų filialo vyr. bibliotekininkei Vaidai Nausėdaitei atiteko reprezentacinis leidinys „Pagėgiai. Šis kraštas kaip muzika…“
1000-asis „Suopio paunksmės“ lankytojas – mūsų kraštietis moksleivis iš Kintų. Tai išties nuostabus pasakų ir svajonių kampelis vaikams.

Išsakę norus stebuklingajam Išminties šuliniui, diskutavome prie kavos puodelio apie bendradarbiavimą ir partnerystę su visuomene, valdžios atstovais, aptarėme Lietuvos bibliotekininkų draugijos veiklą ir opiausius klausimus, susijusius su bibliotekininkų atlyginimais.

Pasiekus Jurbarko rajono biblioteką buvome apstulbinti, kad ji įsikūrusi bene gražiausiame miesto pastate, strategiškai geroje vietoje. Turi parkelį, kiemelį, pritaikytą renginiams. Direktorė Nijolė Masiulienė pasakojo, kad bibliotekos rekonstrukcijos darbai užtruko 5 metus – ji duris atvėrė tik šį pavasarį. Žavėjomės erdviais skyriais ir valdymo specialistų kabinetais, didžiulėmis renginių salėmis su naujausia vaizdo ir garso aparatūra, interneto skaityklomis, pilnomis šiuolaikiškos įrangos, komfortiškais svečių kambariais.

Direktorė papasakojo apie nelengvus organizacinius darbus įrengiant šią europietišką, erdvią (per 2000 kv. m), informacijos ir žinių centru tapusią biblioteką. Gavome žinių ir patarimų, kaip rengti investicinius projektus, bendradarbiauti su valdžios atstovais. Apsikeitėme atminimo dovanomis ir pasižadėjome dar ne kartą susitikti.

Kelionę po Jurbarko rajoną tęsėme aplankydami garsųjį „Medaus slėnį“. Edukacinę medaus degustacijos programą vedė Skirsnemunės bibliotekininkė Giedrė Jasinskienė, kuri, mūsų nuostabai, pati užsiima bitininkyste. Programos metu skanautam kokybiškai rūšiuotam medui, Giedrės keptam meduoliui ir raugintam midui suteiktas Kulinarinio paveldo fondo sertifikatas.

Įsigiję patikusio medaus, patraukėme į netoliese esančią, šį pavasarį rekonstruotą Panemunės pilį – vieną gražiausių Lietuvos architektūros paminklų. Ilgai kopėme stačiais bokšto laiptais, kol pasiekėme viršūnę, nuo kurios atsiveria nuostabus kraštovaizdis į Nemuną, pilies parką ir Pilies I (arba Vytėnų) gyvenvietę. Apžiūrėję muziejų ir susipažinę su numatomais pilies rekonstrukcijos darbais, aplankėme šokiruojančią, tačiau gilią prasmę turinčią Česlovo Lukensko personalinę parodą „Mumifikatai“.

Kelionę vainikavo bibliotekininkų jėgų išbandymas Tauragės Taurų dvaro rekreaciniame parke.

Kiekviena biblioteka – savita, todėl buvo įdomu jas pažinti iš arčiau, pasisemti idėjų, kurias galėtų generuoti ir šilutiškiai bibliotekininkai.