Jaunieji kino kūrėjai ieškojo lašišos, „Jono ir Erdmės“, kalbino H.Šojų ir Vydūną

filmu konkursas_dirbtuvesTrečiadienį grupelė jaunųjų kinematografininkų Šilutės kultūros ir pramogų centre pristatė tris savo kūrybos filmukus Šilutės kultūros ir pramogų centro organizuotame trumpo metražo filmų ir filmuotų siužetų konkursui „“Mano kraštas – Mažoji Lietuva“.

Konkursas, skirtas rašytojo H.Zudermano 160-osioms gimimo metinėms.

Visi konkurso dalyvai gavo padėkos raštus ir kvietimą Vilniuje aplankyti Lietuvos kino centrą (arba Lietuvos televiziją – kelionė dar derinama). Šį prizą skyrė Vilniaus Getės institutas (Goethe-Institut).

Kaip pasakojo Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova, įstaiga kovo mėnesį paskelbė filmų konkursą ir siekė paskatinti moksleivių domėjimąsi Mažosios Lietuvos etnografinio regiono kultūriniu – istoriniu paveldu, žymiausiais šio krašto kūrėjais, ugdyti supratimą  apie sudėtingą paribio kultūros kontekstą bei gebėjimą kūrybiškai jį interpretuoti.

Šią savaitę vykusiame baigiamajame konkurso etape vyko kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė TV laidų, filmų, teatro bei montažo režisierius, 2002 metų Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ laureatas, režisierius Mikas Žukauskas.

Vienuolika dalyvių iš Šilutės rajono ir Klaipėdos H.Zudermano gimnazijos dirbo trijose kūrybinėse grupėse. Jie sukūrė filmuotus siužetus „Mums gyvenimas čia mielas“, „Trumpai apie Šilutę“, „Lašišos beieškant“.
Filmuko „Mums gyvenimas čia mielas“ kūrėjai nuvyko į Žalgirių kaimą ir ieškojo vietų, kurios galėjo būti aprašytos H.Zudermano apysakoje „Jonas ir Erdmė“.

Humoristinio siužeto „Trumpai apie Šilutę“ veikėjai buvo Šilutėje stovinti Hugo Šojaus skulptūra ir Tilžės gatvėje esantis Vydūno bareljefas. Filmuko autoriai sukūrė linksmą šių dviejų garsių vyrų pokalbį apie mūsų miestą.

Satyrinis vaizdelis buvo ir „Lašišos beieškant“. Jaunuoliai nusprendė Šilutėje pasigauti lašišą. Šyšoje nepagavo, metalinė žuvies skulptūra jiems netiko, tad problemą išsprendė nusipirkę sausainiukų – žuviukų…

Už kūrybinius ieškojimus padėkos raštais apdovanoti Simona Bendžiūtė, Gytė Gužauskaitė, Austėja Obrikytė, Andrius Sadauskas, Marius Jokaitis, Marta Jucevičiūtė, Diana Jankauskaitė, Monika Gudavičiūtė, Oliandras Nazarovas. Jie mokosi Šilutės pirmojoje ir Šilutės Vydūno gimnazijose, Kintų ir Katyčių pagrindinėse mokyklose, Šilutės žemės ūkio mokykloje. Tai pat Vincentas Songaila ir Astijus Kundrotas iš Klaipėdos H.Zudermano gimnazijos.