Jaunieji kino kūrėjai – Vilniaus kino klasteryje

kino kureju_kelione_i_vilniuMinint rašytojo Hermano Zudermano 160-ąsias gimimo metines, Šilutės kultūros ir pramogų centras surengė trumpo metražo dokumentinių filmų (filmuotų siužetų) konkursą „Mano kraštas – Mažoji Lietuva“.

Visi konkurso dalyviai gavo puikią dovaną – kelionę į Vilniaus kino klasterį.

Konkursas kartu buvo ir kino kūrybos mokykla. Užsiregstravę 9-12 klasių mokiniai rugsėjo pabaigoje Šilutės kultūros ir pramogų centre (KPC) dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurias vedė kino režisierius Mikas Žukauskas.

Dalyviai susipažino su filmo kūrimo pagrindais, sužinojo, kaip rašomas scenarijus, filmuojama ir montuojama.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai turėjo viską labai greitai įsisavinti ir čia įgytas žinias pritaikyti kuriant savo filmuotus siužetus.

Rugsėjo 27 d. Šilutės kultūros ir pramogų centre vyko filmų pristatymas ir darbų peržiūra. Po darbų peržiūros dalyviai pasidalino savo patirtimi ir  įspūdžiais. Tada konkurso dalyviai buvo apdovanoti, o neseniai ji vyko į konkurso partnerio – Goethe – Instituto (Vilnius) dovanotą kelionę į Vilniaus kino klasterį.

Pirmiausia šilutiškių kino kūrėjų laukė apsilankymas kino klasterio paviljone. Baltijos filmų archyvo koordinatorė Akvilė Eglinskaitė bei Vilniaus kino klasterio direktorius ir aktyvus kino platintojas bei prodiuseris Kęstutis Drazdauskas išsamiai papasakojo apie filmų gamybos procesus. Vaikai turėjo galimybę pamatyti didžiausią Baltijos šalyse „žalio fono“ studiją, susipažinti su filmavimo kamera – robotu bei apsilankyti grimerinėse, kuriose grimuojami aktoriai. „Pasijutome kaip tikros žvaigždės“, – įspūdžiais dalijosi kelionės dalyviai.

Toliau ekskursija tęsėsi vaizdo post – produkcijos studijoje „Madstone“, kur Linas Dabriška pademonstravo ir papasakojo, kaip pasikeičia nufilmuotas kadras prie jo padirbėjus profesionalams. Šilutiškiams buvo labai įdomu pamatyti besikeičiantį nufilmuotos medžiagos vaizdą, įsitikinti, kiek reikia daug darbo norint gauti tinkamą vaizdą. „Prie kelių sekundžių vaizdo reikia dirbti net kelias dienas“, – stebėjosi jaunieji kūrėjai.

Paskutinė kelionės dalis – ekskursija po serialo „Karas ir taika“ filmavimo vietas. Ekskursijos dalyvius lydėjo ir apie filmavimo aikštelės užkulisius pasakojo gidė Lina Dusevičienė. Vaikai vaikščiojo po Vilniaus kiemus, gatves, aplankė pačius gražiausius Vilniaus senamiesčio pastatus bei išgirdo jų sukūrimo istorijas. Aplankė bažnyčias, cerkvę, ėjo pačia mažiausia Vilniaus gatve, o Vilniaus universiteto salėje laukė baltų genčių istorija, kuri dar labiau pagilino vaikų žinias.

Dėkojame konkurso partneriui ir rėmėjui Goethe-Institut (Vilnius), jo vadovui Detlef Gericker už pagalbą ir paramą organizuojant konkursą. Ačiū tariame Vilniaus kino klasterio direktoriui Kęstučiui Drazdauskui už savo laiką, kurį skyrė ekskursijos dalyviams, ekskursijos gidei Linai Dusevičienei ir, žinoma, Baltijos filmų archyvo koordinatorei Akvilei Eglinskaitei už puikiai suorganizuotą kelionę.