Jaunieji miško bičiuliai kėlė inkilus

inkilai sveksnoje girininkas tamasauskasKovas – gamtos nubudimo, paukščių sugrįžimo metas. Belaukdami jų, Švėkšnos specialiosios mokyklos mokiniai girininko Algirdo Tamošausko kvietimu važiavo į mišką iškelti inkilų. Buvo malonu stebėti atbundančią gamtą, klausytis miško tylos.

Girininkas A.Tamošauskas jaunųjų miškininkų būrelio „Geniukas“ nariams papasakojo apie miško svarbą žmogui, apie Lietuvoje inkilai sveksnoje miskasgyvenančius paukščius ir jų įvairovę. Miškininkas Sigitas Bočkus papasakojo daug įdomaus apie mišką, pamokė, kaip daryti inkilus, kur ir kaip juos iškelti. Sužinojome, kokie paukščiai mėgsta vienatvę, o kas ieško skardžiabalsių kaimynų. Vaikai su džiaugsmu kėlė inkilus, bandė savarankiškai surasti kuo geresnę vietą naujiems paukščių namams.

Po atliktų darbų buvome pavaišinti keptomis dešrelėmis, saldumynais. Prie laužo buvo daug įdomių diskusijų, miškininkų pamokymų. Vaikai mokėsi greitai užkurti laužą, saugiai juo naudotis, tvarkė stovyklavietę.

Grįžome pavargę, bet laimingi, galvodami, kad greitai vaikų įkeltuose inkiluose apsigyvens paukščiai, džiugins savo giesmėmis, o naujuose paukščių namuose čiauškės maži jų palikuonys.