Jaunieji miško bičiuliai padeda miško gyventojams

sveksna spec miskininkaiNe vienerius metus Švėkšnos specialiojo ugdymo centro jaunųjų miškininkų  būrelio „Geniukas“ nariai dalyvauja įvairiose akcijose.

Sausio mėnesį būrelio narius Švėkšnos girininkas Algirdas Tamašauskas pakvietė padėti miško žvėreliams ir paukšteliams įveikti žiemos negandas. Kvietimą priėmėme, nes tai galimybė ugdyti vaikuose meilę gamtai.

Girininkas A.Tamašauskas jaunųjų miškininkų būrelio nariams papasakojo apie miško svarbą žmogui, apie Lietuvoje gyvenančių žvėrių ir paukščių įvairovę. Jis pamokė daryti šėryklas, lesyklėles, paaiškino, kur ir kaip jas padėti. Sužinojome, kokie žvėrys ir paukščiai mėgsta vienatvę, o kas ieško draugijos, kokią žalą žiemą daro briedžiai, stirnos pušų, eglių ir kitų medžių jaunuolynams, ir kokius darbus turi nuveikti girininkijos darbuotojai, kad juos išsaugotų.

Vaikai nešė į mišką šėryklas, lesyklėles, šieną, burokus, bandė savarankiškai surasti lesyklėlėms, šėrykloms geresnes vietas, kad jos būtų prieinamos miško gyventojams.  Po atliktų darbų buvome pavaišinti keptomis dešrelėmis, saldumynais, prie laužo diskutavome, išmokome užkurti laužą, saugiai juo naudotis.

Būrelio nariai iš miško grįžo pavargę, bet laimingi, galvodami, kad baltasis badas nebus toks baisus miško gyventojams.