Jaunieji Šilutės bibliotekininkai įgyvendino projektą Lenkijoje

jaunimas bibliotekininkai lenkijojeŠiemet, Etnografinių regionų metais, įvairiuose šalies regionuose vyksta renginiai ir iniciatyvos, kuriomis siekiama atskleisti etnografinių regionų išskirtinumą ir bendrystę.

Šia proga Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos jaunųjų bibliotekininkų grupė kartu su partneriais iš Balstogės Lukašo Gurnickio bibliotekos (Lenkija) vykdė projektą „Maža kelionė – dideli pasiekimai“ (projekto organizatorė Dalia Pupšytė), finansuotą Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo programos.

Projektu buvo siekiama skatinti jaunimo tarpkultūrinį dialogą, plėtoti tarptautinėje plotmėje Mažosios Lietuvos etnografinio regiono ir Palenkės vaivadijos jaunimo bendradarbiavimą, skatinti jaunų žmonių domėjimąsi bendra istorija, etnokultūra, tradicijomis, puoselėti tarpkultūrinius ryšius, užmegzti ir tęsti profesinę tarpbibliotekinę partnerystę su Balstogės miesto biblioteka tolimesniems ateities bendradarbiavimo sumanymams įgyvendinti.

Projektas buvo vykdomas Palenkės vaivadijos Balstogės mieste rugpjūčio 24-26 dienomis.

Projekto metu vyko abiejų regionų – Mažosios Lietuvos ir Palenkės vaivadijos – tautinių kostiumų vizualus pristatymas, demonstravimas, pažintis su etnografine atributika, regionų skiriamąja simbolika; žygis pėsčiomis „Ar žinai, kur apsigyvenai?“ po Balstogės senamiestį.

Surengtas savo regiono ir miesto pristatymas. Visus sudomino pažintis su kulinariniu paveldu ir degustacija „Susipažinkime dviejų šalių virtuvėje“. Vėliau aplankyta Balstogės Lukašo Gurnickio biblioteka ir jos miesto filialai, dalintasi patirtimi.

Projekto metu vyko edukaciniai užsiėmimai, buvo kuriami regionų ženklai, piešiama abiejų kraštų simbolika, partneriams pristatytas Mažosios Lietuvos etnografinis regionas, unikali Pamario gamta, XIX a. pastatų architektūra, lietuvininkų aprangos detalės, būdingos spalvos bei raštai. Lenkai domėjosi F.Bajoraičio viešosios bibliotekos išleistu „Lietuvininkų tarmių žodynu“.

Savo ruožtu jie papasakojo apie savo regioną, akcentuodami, kad skirtumai tarp Palenkės vaivadijos ir Mažosios Lietuvos regionų nėra labai dideli. Užsiėmimų metu buvo piešiami abiejų šalių regionų tautiniai kostiumai, raštų akcentai, spalvų deriniai. Surinkta vaizdinė ir informacinė medžiaga bus panaudota lankstinukui apie Lietuvos ir Lenkijos jaunimo bendradarbiavimo projektą.

Susitikimo metu šilutiškiai demonstravo trumpo metražo filmus „We are happy from Šilutė Library“ („Mes laimingi Šilutės bibliotekoje“) ir „Diena bibliotekoje“, skirtą Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės konkursui, kuris buvo įvertintas II vieta.