Jaunieji Šilutės boksininkai sieks aukštumų pasaulio čempionate

boksininkai lukas petrauskas ir julius peckysDešimčiai dienų Šilutėje antrą kartą apsigyveno ištvermingiausi boksininkai ir jų treneriai. Rugpjūčio 29-ąją sportininkai atsisveikino su Pamario kraštu ir ruošėsi vykti į vieną svarbiausių savo gyvenimo išbandymų – pasaulio bokso jaunių čempionatą, kuris rugsėjo 2-13 dienomis vyks Sankt Peterburge (Rusija).

Žinoma, Šilutei, užauginusiai ne vieną garsų boksininką, belieka tik sulaukti gerų žinių, nes kultinio trenerio Vinco Murausko jaunoji karta vėl savo pasiekimais džiugina bei garsina kraštą. Net du boksininkai – Lukas Petrauskas (15 m.) ir Julius Pečkys (15 m.), kurie neseniai pasidabino Europos čempionų medaliais, ketina susikauti ir kovoti už šalį bei rajoną pasaulio bokso jaunių čempionato ringe.

Pasaulinėms kovoms rengėsi Šilutėje

Šilutėje surengtos tarptautinės stovyklos metu 20 jaunųjų sportininkų iš Lietuvos (du – iš Šilutės, po vieną – iš Alytaus, Kretingos, Kėdainių, Kauno, Marijampolės) bei keturi Estijos boksininkai po kelias valandas kasdien prakaitą liejo sporto salėje Gluosnių g., kurioje per mokslo metus sportuoja Vydūno gimnazijos mokiniai ir jaunieji Šilutės futbolininkai.

Lietuvos boksininkų rinktinės vyriausiasis treneris Sergejus Golubovas pasakojo, kad stovyklos tikslas – tinkamai parengti jaunuolius artėjančiam išbandymui – pasaulio čempionatui ir pasiekti kuo aukštesnių rezultatų, tad pramogoms neliko nei laiko, nei didelio noro.

Antrindamas treneriui S.Golubovui, Šilutės boksininkų tėvu vadinamas V.Murauskas neslėpė dėkingumo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos administracijai, kuri suteikė patalpas sportininkams gyventi ir rūpinosi maitinimu. Anot trenerio, jaunieji boksininkai visas stovykloje praleistas dienas buvo maloniai aptarnaujami ir skaniai maitinami.

Tačiau, kaip pripažino V.Murauskas, belaukiant išvykos į Rusiją, ramybės neduoda kitas klausimas – kelionės finansinės galimybės.

„Iš savivaldybės administracijos tikėtis paramos neverta, nes jau visos boksui skirtos lėšos išnaudotos“, – apie galvos skausmą sakė V.Murauskas. Jis su boksininkais, atstovaujančiais Šilutei, irgi vyks į čempionatą, nes tokiu metu trenerio buvimas šalia, patarimai bei moralinė parama yra labai svarbi kiekvienam dalyviui.

Anot trenerio, vykti į čempionatą dviem šilutiškiams ir jam pačiam reikia apie 2000 eurų.boksininkai lietuvos rinktine

Rezultatus nulems sėkmė ir darbas

Rugpjūčio 11-14 d. Kaune įvykusiame turnyre šilutiškiai L.Petrauskas ir J.Pečkys patvirtino savo sportinį pajėgumą, iškovodami garbingas antrąsias vietas. Anot V.Murausko, jei ne nelemtas kompiuterinis skaičiavimas, atmetęs balus davusių trenerių rezultatus, abu boksininkai būtų užėmę pirmąsias vietas.

Tąkart varžybas stebėjęs treneris matė vaikinų pergalingą žaidimą ir teisingą taktiką. Tad, jo nuomone, Lukas ir Julius, nepaisant elektroninių skaičiavimų, išlošė be kalbų.

„Kokių pasiekimų galime tikėtis artėjančiame pasaulio čempionate, prognozuoti neįmanoma. Anksčiau buvo galima protestuoti teisėjų sprendimus, o šiuo metu taisyklės pakeistos. Viskas priklausys nuo sėkmės ir teisėjų“, – sakė V.Murauskas.

Jaučia atsakomybę

„Šilutės naujienos“ pakalbino ir jaunuosius Europos bokso čempionus šilutiškius, kurie netrukus užlips į pasaulio čempionato bokso ringą.

L.Petrauskas, Lietuvos bokso čempionas 70 kg kategorijoje, bokso treniruotes pradėjo lankyti būdamas 8 metų, kai jo brolis Evaldas Petrauskas, vėliau tapęs Londono olimpiados bronzos medalininku, jau kopė į bokso aukštumas.

„Per savaitę treniruojuosi 5 kartus, nes man patinka šis sportas“, – sakė Lukas, neslėpdamas, jog jaučia savotišką atsakomybę ir dėl brolio pasiekimų. Be bokso treniruočių, traksėdiškis Lukas dažnai užsuka ir į krepšinio aikštelę.

Šie metai vaikinui labai svarbūs ne tik dėl būsimo pasaulio čempionato, bet ir dėl mokslų: jis jau lankys 10 klasę ir turės apsispręsti, kur mokytis toliau.

Kalbėdamas apie artėjantį pasaulio čempionatą, Lukas sakė, jog jaučiasi pakiliai ir susitikimams ringe su stipriausiais kitų šalių boksininkais yra pasiruošęs.

„Viskas priklausys nuo sėkmės“, – pripažino jaunasis Europos čempionas.

Didžiulis tėvų palaikymas

Panašiomis nuotaikomis gyvena ir rusniškis J.Pečkys, kuris Šilutės pirmojoje gimnazijoje jau krims 9 klasės mokslus. Vaikinas bokso treniruotes irgi lanko nuo 8 metų.

„Treniruotis pradėjau paskatintas tėvų. Iš pradžių nepatiko, bet pamažu viskas įsivažiavo“, – pripažino Julius. Be šio sporto, vaikinas mėgsta kompiuterinius žaidimus ir stengiasi rasti jiems laiko, nepamiršta ir mokslų.

„Sportas suteikė galimybių aplankyti daug šalių, bet į pasaulio čempionatą vyksiu pirmą kartą“, – džiaugėsi Julius. Sankt Peterburge rusniškis 46 kg svorio kategorijoje susitiks ir su jau išbandytais varžovais, dalyvavusiais Europos čempionatuose.

„Jaučiuosi gerai. Žinoma, vidinis jaudulys neapleidžia, bet žinau, jog pasiekti gerų rezultatų gali padėti tik atkaklios ir sunkios treniruotės bei sėkmė“, – sakė Julius. Jis neslėpė dėkingumo savo tėvams bei treneriui V.Murauskui, nes iš jų sulaukia didžiulio palaikymo.

Atsisveikindami su jaunaisiais čempionais, kurie galbūt į namus sugrįš su dar aukštesniais laimėjimais, palinkėjome sėkmės bei stiprybės. Svarbiausia – bandyti, eiti toliau ir nebijoti iššūkių.