Jaunieji Šilutės muzikai skina laurus

meno mokykla 1Šilutės vaikų meno mokyklos mokiniai skina pergales kone kiekvieną savaitgalį vykstančiuose konkursuose.

Kovo 7-ąją trys mokytojos Angelės Alšauskienės mokomos jaunosios kanklininkės Emilija Skrodenytė, Marija Gutauskaitė ir Greta Vismantaitė dalyvavo Vilniuje vykusiame XII respublikiniame Jono Švedo atlikėjų liaudies instrumentais konkurse. Prieš tai mergaitės nugalėjo mokykloje bei Klaipėdoje vykusiame Žemaitijos krašto atlikėjų turuose.

Gerai jaunosioms kanklininkėms sekėsi ir Vilniuje – laureato diplomu savo amžiaus grupėje apdovanotos Marija ir Greta, o Emilija savo grupėje iškovojo III vietą.

Pasak mokytojos A.Alšauskienės, lengva nebuvo, nes kiekvienoje amžiaus grupėje dalyvavo daugiau nei po 30 atlikėjų – meno mokykla 2geriausiai liaudies muzikos instrumentais grojančių vaikų iš visos Lietuvos muzikos mokyklų.

„Tai rimtas savęs išbandymas, suteikiantis patirties, bet kartu tai ir svarbus pasiekimas, nes pasirodyti konkurse buvo leista tik po kartą. Mergaitės pasirodė puikiai ir visos namo grįžome laimingos“ – mokinių pasirodymą vertina A.Alšauskienė.

Vasario 28-ąją Klaipėdoje vyko V respublikinis Kazimiero Biliūno tautinių muzikos instrumentų, ansamblių ir orkestrų festivalis – konkursas. Šilutės meno mokyklai jame atstovavo kanklininkių ansamblis: Marija Gutauskaitė, Deivina Jašinauskaitė, Indrė Montvydaitė, Radvilė Šidlauskaitė ir Emilija Skrodenytė.

Konkurse vertinti skirtingų instrumentų ansambliai, kartu su šilutiškėmis – ir birbynininkai. Vertinimo komisijoje buvo mūsų šalies ir Latvijos konservatorijų dėtytojai. Vertintas ne tik kūrinių perteikimas, bet ir muzikalumas, ansambliškumo pojūtis.
Mūsų kanklininkėms skirta II vieta, jos apdovanotos laureatų diplomais bei suvenyrais.

Balandžio 11 d. uostamiestyje vyks kanklininkų olimpiada „Skambiosios stygos“, kurioje dalyvaus Meda Stonytė, Fausta Račaitė ir Radvilė Šidlauskaitė. Mergaitės, pasak jų mokytojos, dabar daug dirba ir labai stengiasi, kad jų pasirodymas gerai pavyktų.

Respublikiniam akordeonininkų konkursui kovo 24 d. ruošiasi ir Benas Taroza. Jis jau dalyvavo Klaipėdoje vykusioje atrankoje, kur užėmė II vietą. „Lengva nebus, nes toje amžiaus grupėje pasirodys ir tarptautinių konkursų laureatai, bet tikimės sėkmingo pasirodymo“, – sako vaikino mokytoja Loreta Kabanova.