Jaunieji Šilutės muzikantai džiaugiasi atrasta meile muzikai ir su ja sieja gyvenimą

jaunimo banga_muzikantai_DSCN9997Muzika – bendra kalba, kurią supranta skirtingos tautos. Ji tirpdo kartų sienas, gydo sunkias ligas. Šilutė ir visas Pamario kraštas gali didžiuotis gardžia žuvimi ir profesionaliu pučiamųjų instrumentų ansambliu „Pamarys“. Būtent apie jaunuosius pūtikus ir jų meilę muzikai nutarėme parašyti Tarptautinės muzikos dienos proga, kuri minima rytoj, spalio 1-ąją.

Antrus metus savo veiklą vykdantys naujajame pastate, kuris stovi šalia centrinės Lietuvininkų gatvės, pačioje Šilutės širdyje, jaunieji muzikantai ir jų mokytojai viliasi, kad pagaliau ateis tokia diena, kai rajono politikai atkreips į juos didesnį dėmesį ir skirs papildomų lėšų senų, apipelijusių, suskeldėjusių ir garso nelaikančių sienų remontui. Juk ne naujiena, kad Šilutės meno mokykla kasmet išugdo po keliolika talentų, kurie toliau žengia muzikos keliu Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje ar Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir garsina Šilutės vardą visoje ša-lyje bei už jos ribų.

Šilutės meno mokyklos Pučiamųjų instrumentų skyriaus vedėjas, orkestro „Pamarys“ vadovas  Gražvydas Raila sako, jog jaunieji pūtikai nesnaudė net vasarą: rugpjūčio pabaigoje jie dalyvavo festivalyje Lenkijoje, ruošėsi naujiems mokslo metams.

Jaunimas nepalieka orkestrojaunimo bang_muzikantai_DSCN9995

Šiandien orkestrą „Pamarys“ sudaro apie 20 muzikantų. Dauguma jų dar lanko Meno mokyklą, kiti jau studijuoja muziką aukščiau. Visi jie mielai dalyvauja tolimesniame orkestro gyvenime – atvyksta į repeticijas, kartu važiuoja į konkursus ar festivalius.

„Nors ir skaudu, tačiau kasmet tenka atsisveikinti su išaugintais mokiniais. Šiemet Meno mokykloje jau nesimoko Martynas Šerpytis, saksofono klasės auklėtinis, ir trombonininkas Gytis Maciukevičius. Abu vaikinai įstojo į S.Šimkaus konservatoriją“, – sako orkestro vadovas G.Raila.

Jis ypač pasidžiaugia daugeliui žinomu perspektyviu muzikantu, išaugusiu Šilutėje, Dovydu Mažonu. Šis jaunuolis studijuoja Vilniuje ir groja Vilniaus Gedimino technikos universiteto orkestre.

Tarp išaugintų muzikos talentų išskirtinio dėmesio vertas vienas gabiausių Šilutės meno mokyklos mokinių Kasparas Nognius. Šiemet sukanka 8 metai, kai 16-metis vaikinas lanko Meno mokyklą.

jaunimo banga_muzikantai_DSCN9994Šis gabus „Pamario“ orkestro narys taip pat vos nepasuko į S.Šimkaus konservatoriją, bet vis dėlto nusprendė pirma mokslus baigti gimnazijoje, o tuo pačiu 3 metus lankyti Vilniaus muzikos ir teatro akademijoje pasiruošimo programą. Kasparas supranta, kad būtent šie mokslo metai jam bus labai sudėtingi, nes turės priprasti kartais net kelis kartus per mėnesį važiuoti į sostinę ir gilintis į muzikavimo subtilybes. Vaikinas nori pasiruošti stojamiesiems į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir toliau savo gyvenimą sieti su muzika.

„Muzika man yra visas gyvenimas“, – nedvejodamas sako Kasparas, kuris kone nuo kūdikystės, vos pradėjęs vaikščioti, tapo folkloro ansamblio „Verdainė“ nariu, nes tėveliai irgi dainavo šiame ansamblyje. Vaikinas šiandien su šypsena prisimena, kad pirmasis instrumentas, kuriuo užgrojo žiūrovų auditorijai, buvo medinės klumpės… Vėliau Kasparas sukosi ir šokių rateliuose, ir dainavo.

„Didžiausia meilė muzikai atsirado grojant „Pamario“ orkestre“, – pripažįsta eufonininkas Kasparas, svajojantis siekti muzikos aukštumų, galbūt būti muzikos mokytoju ir kitiems perduoti meilę muzikai. Scena šiam vaikinui nėra naujiena: jis net du kartus yra dalyvavęs kasmetiniame „Pamario talentų“ konkurse, iš komisijos sulaukęs originaliausio muzikanto įvertinimo.

Užsikrėtę muzikamuzikantai jaunimo_alhornas

Šilutės meno mokyklos Pučiamųjų instrumentų skyrius šiemet išsiskiria ir tuo, kad  gerokai atjaunėjo mokytojų kolektyvas. Šiuo metu groti pučiamaisiais instrumentais moko net du buvę šios mokyklos auklėtiniai – Arvydas Stakvilevičius ir Edgaras Noreika bei naujas pedagogas Arnoldas Rumšas. Šis talentingas saksofono klasės mokytojas jau šiek tiek pernai ir užpernai apšilo kojas Šilutėje – laikinai pavadavo kolegą.

Iš Vilkyčių atvykstantis A.Rumšas turi nemažai muzikavimo patirties. Jis yra baigęs mokslus Priekulės meno mokykloje, S.Šimkaus konservatorijoje, Klaipėdos universiteto Menų fakultete ir jau daugiau kaip dešimtmetį groja Palangos orkestre.

Muzika neša gerus jausmus

Apie tai, ką duoda muzika ir kodėl pasirinko muzikos pamokas Meno mokykloje, paklausėme ir pačių Pučiamųjų instrumentų skyriaus mokinių.

Šilutiškė Paulina Bočkutė (9 m.) šiemet Meno mokyklą lanko pirmus metus ir mokosi groti saksofonu. Ji prisipažino, jog saksofono garsai ją užbūrė nuo mažų dienų. „Man muzika yra laimė, džiaugsmas. Noriu visą gyvenimą groti saksofonu“, – sako Paulina, svajojanti tapti garsia muzikante ir džiuginti klausytojus ne tik Pamaryje.

jaunimo banga_muzikantai_DSCN9983Trečius metus Meno mokykloje groti kornetu mokosi Pijus Sakalis (10 m.). Berniukui muzika asocijuojasi su atsipalaidavimu, linksmybėmis, geru laisvalaikiu. „Geras muzikantas, ypač grojantis pučiamuoju instrumentu, turi turėti gerai ištreniruotas lūpas, gerus plaučius, klausą ir stiprią valią“, – mano Pijus.

Devynmetis Neilas Tamulis trečius metus groja althornu ir labai džiaugiasi muzikavimo pamokomis. Berniukui muzika patinka ir todėl, kad galima laimėti apdovanojimų. Nors Neilas dar yra apsisprendimų kelyje ir nežino, ar tolimesnį gyvenimą sies su muzika, tačiau tvirtai žino, jog muzika ir lankymasis Meno mokykloje yra geras dalykas – pavyko rasti gerų draugų ir mažiau sėdėti prie kompiuterio ar telefono.

Ernestas Kuzinka (11 m.) Meno mokykloje antrus metus groja trimitu. „Man labai patinka trimito garsas. Džiaugiuosi, kad ir du mano broliai lanko Muzikos skyrių“, – sako Ernestas. Jis viliasi, kad ateityje galbūt pavyks įgytas muzikos žinias pritaikyti gyvenime.

Rokas Narbutas (12 m.) Meno mokyklą lanko trečius metus ir groja su eufonija. „Man labai patinka muzika. Ji padeda atsipalaiduoti“, – sako Rokas, pagrindinėje mokykloje lankantis ir gitaros būrelį.jaunimo banga_muzikantai_DSCN9990

„Visada svajojau išmokti groti ir dėl to apsisprendimo šiandien nesigailiu. Muzika yra kelias į sceną, sėkmę, pripažinimą“, – prisipažino devynmetis Adrijus Narbutas, svajojantis ateityje ir groti „Pamario“ orkestre, ir lankyti gitaros klasę kaip vyresnysis brolis Rokas.   Tai, kad pomėgiu muzikai užkrėtė vyresnis pusbrolis, prieš keliolika metų baigęs Meno mokyklą, pripažįsta ir Vladimir Vistunov (11 m.). „Anksčiau grojau triūba, dabar – trimitu“, – sako Vladimir.

Išgirdę mokinių svajones, džiaugsmo neslepia ir jų mokytojai. Jie irgi turi savų ambicijų bei svajonių. Viena iš jų – kurti bendrus muzikinius projektus su kitų Meno mokyklos muzikos skyrių muzikantais: fortepionininkais, smuikininkais. Juolab kad šie mokslo metai yra puiki dirva šiam sumanymui, nes yra šiek tiek daugiau laisvo laiko prieš audringą laikotarpį – 2018-uosius – kai vėl visus kvies pasaulio lietuvių Dainų šventė.