Jaunieji žurnalistai susitiko su gimnaziste – verslininke

greta konaverskyte su zurnalistais DSCN9947Neformaliojo vaikų švietimo programos „Jaunasis žurnalistas“ dalyviai toliau plečia savo akiratį bei įvairina veiklą, bendradarbiaudami su „Šilutės naujienų“ laikraščiu. Vienas iš įsimintinų užsiėmimų buvo mokymasis imti interviu ir gebėti tinkamai bendrauti su pašnekovu bei formuluoti jam klausimus.

Susitikime su aktyvia jaunosios kartos atstove Greta Konaverskyte, kuri daugeliui žinoma kaip dainininkė, jaunieji žurnalistai sužinojo, kaip svarbu jaunam žmogui mokėti išsikelti tinkamus tikslus, tvirtai ir kantriai eiti link jų įgyvendinimo bei visa tai paversti svajonių išsipildymu.

Dar kartą pristatome Gretą: jai – 17 metų, Vydūno gimnazijoje ji mokosi priešpaskutinius metus. Galima drąsiai sakyti, kad pašnekovė – viena jauniausių rajono verslininkių, nes ji ne tik finansiškai save išlaiko, bet ir geba kruopščiai planuoti kiekvieną dienos valandą ir savo laisvalaikį skirti kitų gerai savijautai bei išvaizdai.

Jauniausia ir ne blogiausia

„Save išlaikau jau dvejus metus“, – sako šilutiškė, kurios atliekamos dainos nuspalvino ne vieną rajono renginį, karaliavo radijo dainų dešimtukuose. Šiandien dainavimas – ne vienintelis merginos laisvalaikis ir pajamų šaltinis. Greta yra ir Šilutės gyvūnų gerovės savanorių grupės vadovė, ir profesionali vizažistė – veido gražinimo dekoratyvinėmis kosmetikos priemonėmis (makiažu) specialistė.

Išmokti vizažo subtilybių Gretą privertė koncertai ir būtinas geras sceninis įvaizdis.

„Eidama į sceną visad turiu atrodyti be priekaištų, teko pačiai rūpintis savo veidu, makiažu, scenine išvaizda. Taip po truputį ir ėmiau domėtis vizažo bei makiažo subtilybėmis“, – sako pašnekovė.

Dėl naujo tikslo merginai teko kas savaitę po kelis kartus vykti į uostamiestį, net keliolika valandų dalyvauti seminaruose, už juos sumokėti nemažus pinigus.

Makiažas – ne tik sau

Nutarusi lankyti privačius seminarus pas vizažo meno profesionalus, Greta planavo įgytas žinias pritaikyti tik sau. Tačiau su naujomis žiniomis atėjo ir nauji sumanymai. Nors ji buvo viena jauniausių seminarų dalyvių, tačiau žinias pritaikyti sekėsi neblogiau už vyresniąsias. Žingsnis po žingsnio Greta atrado naują pomėgį – besimokydama, besipraktikuodama ji išdažė visas drauges, kaimynes ir giminaites, bei suprato, kad gali pradėti savo verslą.

Šiandien Greta jau dirba pagal verslo liudijimą, užsakymus priima ir atlieka namuose, kartais važiuoja į kirpyklas.

Vizažisto darbas, anot jos, reikalauja didelio kruopštumo. Kadangi žmogaus veidas nėra simetriškas, reikia išmanyti nemažai gudrybių, kad gražinant veidą nesigautų priešingas rezultatas.

Šilutiškė išmoko daryti vakarinį, dieninį, proginį, dalykinį makiažus, namuose jau turi sukaupusi nemažą brangių vizažistui reikalingų priemonių kolekciją.

Uždarbis – menkesnis nei didmiestyjegretos konaverskytes darbai makiazas
Pašnekovė sakė, jog vizažisto paslaugos yra brangios, tačiau provincijos miesteliuose jos gerokai mažiau apmokamos nei didmiesčiuose.

„Mano paslauga kainuoja iki 20 Eur. Pavyzdžiui, Vilniuje ar Klaipėdoje už makiažą moteris sumoka apie 100 Eur“, – sako Greta.

Greta pastebėjo, kad daugelis moterų bijo savo grožį patikėti jaunutei vizažistei, tad neretai kreipiasi pas daugiau patirties turinčias profesionales. Tačiau dėl to Greta nenusimena, nes žino, kad savo kruopščiu darbu pamažu užsitarnaus pasitikėjimą.

Pašnekovei jau teko papuošti nemažai merginų artėjančio šimtadienio, išleistuvių, vestuvių, gimtadienių progomis, ji sukūrė ir keliolika „Body art“ vadinamų makiažų Helovyno vakarėliams.

Paklausta apie šių dienų makiažo madas, Greta sakė, jog atėjo blizgučių era, moterys blizgina ne tik plaukus, nagus, bet ir veidą, lūpoms renkasi tamsias spalvas. Anot jos, drąsėja ir vyrai, kuriems taip pat vis dažniau prireikia vizažistų paslaugų: vyrai koreguoja antakius, maskuoja spuogus, tamsina veidus.

Greta dar neapsisprendė, kokiu keliu pasuks baigusi mokyklą. Ją traukia trys keliai: mokytis veterinarijos, higieninės dekoratyvinės kosmetologijos arba sieti savo ateitį su dainavimu.

Įdomi patirtis

Greta yra įsitraukusi ir į gyvūnų globos veiklą, padeda benamiams gyvūnams surasti šeimininkus, prisideda prie gyvūnų globos renginių organizavimo.

Merginos namuose auga du Labradoro retriverio veislės šunys, kurių vieną treniruoja profesionalai. Gretai tenka net kelis kartus per savaitę  su juo vykti į Klaipėdą.

Bendraudama su jaunaisiais žurnalistais Greta pakvietė juos atvykti į savo projekto pristatymą, kuris įvyko K.Petravičiaus veterinarinėje klinikoje. Įspūdžiais dalijasi NVŠ „Jaunasis žurnalistas“ dalyvė Ugnė Bertašiūnaitė:
„Buvo įdomu iš arti susipažinti su veterinarinės klinikos veikla ir pasiklausyti paskaitos apie augintinius. Sužinojome daug naujo apie namuose auginamų gyvūnų priežiūrą, šėrimą, gydymą, kaip apsaugoti savo keturkojus nuo erkių, baisių užkrečiamųjų ligų ar kitų pavojų gamtoje“.

Popietės dalyviams buvo rodoma, kaip atrodo sveiko šuns ar katino ausys, dantenos ir kailis. Gyvais pavyzdžiais buvo Gretos augintiniai – Labradoro retriveris Taira ir Siamo veislės katinas Bondas.