Jauniesiems teatralams – aukščiausias apdovanojimas

teatralu apdovanojimasSeptintojoje Zarasuose vykusioje Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“, skirtoje Tarptautinei teatro dienai paminėti, Šilutės kamerinio dramos teatro jaunimo studijos režisieriui Sergejui Paciukui už spektaklį „Sankirta su pagrindiniu keliu, arba Pasaka apie auksinę žuvelę“ įteiktas diplomas „Už ryškiausią vizualinį spektaklio sprendimą“.

Tai jau septintoji, kasmet vis kitame Lietuvos mieste vykstanti geriausių Lietuvos mėgėjų teatro metų kūrėjų apdovanojimų šventinė – koncertinė ceremonija, kurią inicijavus Lietuvos liaudies kultūros centrui šiemet parengė Zarasų kultūros centro jungtinės menininkų pajėgos.

Ši šventė jauniems teatralams svarbi ir reikšminga, nes aukštesnio įvertinimo mėgėjų teatrai šalyje neturi.

Apdovanojimus šalies iškiliausiems kūrėjams teikė gerai šalyje žinomi teatro meno puoselėtojai: Valstybinio jaunimo teatro vadovas Algirdas Latėnas, Klaipėdos universiteto docentė daktarė Danutė Vaigauskaitė, Lietuvos liaudies kultūros centro teatro poskyrio vadovė Irena Maciulevičienė ir kiti žinomi šalies kultūros bei politikos atstovai.

Mėgėjų teatro šventėje buvo pagerbti iš viso 28 geriausieji 2011 metų Lietuvos vaikų ir jaunimo teatro kūrėjai. Pristatyti ir apdovanoti vaikų ir jaunimo mėgėjų teatro kūrėjai, pretenduojantys į dešimtį nominacijų: ryškiausio debiuto, ryškiausios literatūros interpretacijos, ryškiausios spektaklio plastikos, ryškiausio teatrinio ansamblio, ryškiausio vizualinio spektaklio sprendimo, ryškiausios nacionalinės literatūros interpretacijos, ryškiausių režisūrinių ieškojimų, ryškiausio vaikų teatro spektaklio, ryškiausio jaunimo teatro spektaklio ir už nuopelnus Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrui.

Visiems nominuotiesiems įteikti Lietuvos liaudies kultūros centro ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos diplomai, o laureatams – įspūdingos „Tegyvuoja teatras“ statulėlės.

Pernai šilutiškių spektaklis „Sankirta su pagrindiniu keliu, arba Pasaka apie auksinę žuvelę“ Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų festivalyje „Šimtakojis 2011“ pripažintas vienu geriausiu spektakliu ir finaliniame etape iškovojo diplomanto – laureato vardą.

Režisierius S.Paciukas su profesionaliais aktoriais statytą spektaklį (premjera įvyko 2009 m. vasario mėn. 15 d. Vilniuje), nusprendė pakartoti – tik šį kartą su Šilutės kamerinio teatro jaunimo studija (premjera įvyko 2010 m. spalio mėn. 1 d. Šilutėje). Per spektaklio gyvavimo laiką buvo parodyta 12 vaidinimų ir surengti 5 šio pastatymo gastroliniai turai po Lietuvą.

Šilutės kamerinio teatro jaunimo studija paskutinį kartą spektaklį rodys balandžio 15 d. 16 val. Šilutės kamerinio dramos teatro salėje (Lietuvininkų g. 6, Šilutė; KPC pastatas). Spektaklis nemokamas.

spaudos remimo fondas Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.