Jaunimas mokosi pilietiškumo

 jaunuju konservatoriu_projektas_posedis_mere_emilijaLapkričio 18 dieną Šilutėje vyko Jaunųjų konservatorių lygos (JKL) organizuojamas projektas „Pilietiškumo mokykla“, skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams ir pirmųjų kursų studentams. Juo siekiama paskatinti jaunus žmones domėtis savivaldos veikla, siūlyti naujas idėjas savo miestui ir nebijoti imtis atsakomybės sprendžiant regionui aktualias problemas.

„Pilietiškumo mokykla“ – tai renginys, kuriame jaunimas, pasiskirstęs į komandas, simuliavo savivaldybės tarybos darbą ir naudodamiesi specialia „EcoSim Elections“ programa imitavo rinkimus. Vėliau pagal jų rezultatus komandos suformavo frakcijas savivaldybės taryboje, išrinko merą ir susiskirstė pagal veiklas į komitetus, kuriuose diskutavo miestui aktualiais klausimais.jaunuju konservatoriu_projektas_posedis1

Į Šilutės r. savivaldybės didžiąją salę susirinkę jaunieji politikai surengė  posėdį. Šilutės mere tapo Emilija Vanagaitė, o vicemeru ji pasirinko Luką Strelnikovą.

Renginio pabaigoje komitetai apibendrino savo svarstytus klausimus ir pateikė problemų sprendimo galimybes. Vėliau šie pasiūlymai įteikti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkei, Šilutės r. savivaldybės tarybos narei Sandrai Tamašauskienei, kuri juos aptars tikroje Šilutės r. savivaldybės taryboje.

Renginyje dalyvavo ir su Šilutės jaunimu diskutavo TS-LKD politikės Agnė Bilotaitė ir Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė.

Projektas nesibaigia „Pilietiškumo mokyklos“ renginiu Šilutėje – aktyviausi, talentingiausi Šilutės atstovai galės veiklą perkelti į nacionalinę politinę areną. Jiems bus suteikta galimybė susipažinti su Seimo narių darbu, frakcijose ir seniūnų sueigose, debatuose, vykstančiuose Seimo plenariniame posėdyje ir balsuojant dėl įstatymų projektų priėmimo. Finalinis „Pilietiškumo mokyklos“ etapas apims Lietuvos Seimo darbo simuliaciją.