Jaunimas nutiesė į Pamarį tiltą gydytojų klounų organizacijai

gydytojai klounai_14793901_1212709922101840_1044160419_n_1Porą rugsėjo ir spalio savaičių Šilutės prekybos centro „Maxima“ lankytojus pasitikdavo raudonomis nosimis pasipuošę jaunuoliai. Nustebusiems pirkėjams jie pasakojo apie mūsų mieste mažai žinomą organizaciją „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“, kurios nariai – profesionalūs aktoriai – padeda sveikti sergantiems vaikams: lanko juos ligoninėse ir suteikia gerų emocijų.

Tuo, kad šilutiškiai kuo daugiau sužinotų apie gydytojus klounus ir juos šiltai priimtų gydymo įstaigose, pasirūpino Šilutės rajono mokinių tarybos pirmininkė Gabrielė Vindžigelskytė, subūrusi grupę bendraamžių, norinčių skleisti tą žinią.

Geros emocijos gydo

Praėjusią vasarą dalyvaudama Lietuvos moksleivių sąjungos forume  Šilutės rajono mokinių tarybos pirmininkė G.Vindžigelskytė pasisėmė nemažai naujų veiklos idėjų. Forume sužinojo ir apie organizacijos „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“ labdaringą socialinę veiklą. Prasidėjus mokslo metams Gabrielė pasiūlė rajono mokiniams prisidėti prie šios veiklos – Šilutės rajono gyventojus informuoti apie gydytojus klounus ir jų veiklos svarbą sergantiems vaikams.

„Raudonos nosys. Gydytojai klounai“ – tai organizacija, kurios tikslas – lankyti sergančius vaikus ligoninėse, juos pralinksminti – juk šypsenos padeda sveikti. Organizacijos veikla tęsiasi nuo 2010-ųjų. Per tą laiką gydytojai klounai, reguliariai lankydamiesi Lietuvos ligoninėse ir kitose gydymo įstaigose, jau pradžiugino apie 50 tūkst. mažųjų ligoniukų.

Raudonas nosis užsidėję žmonės reguliariai lanko sergančius vaikus ir  teikia emocinę paramą jiems ir juos slaugantiems artimiesiems. Profesionalūs aktoriai – klounai dirba poroje po du, užsukdami į palatas ir individualiai bendraudami su vaikais, skatindami jų fantaziją ir vaizduotę. Klounų apsilankymai praskaidrina ligoninės kasdienybę, mažina stresą ir baimę, padeda atsipalaiduoti, lavina vaizduotę.
gydytojai klounai_14804949_1212709912101841_904121677_n
Gydytojai klounai vaikų ligoninėse lankosi ištisus metus: pavyzdžiui, Santariškių vaikų ligoninėje – kiekvieną savaitę po du kartus, Antakalnio vaikų ligoninėje – kiekvieną savaitę po vieną kartą, Kauno klinikų vaikų ligoninėje – kas antrą savaitę, Klaipėdos vaikų ligoninėje – kas antrą mėnesį.

Perdavė žinią ir rinko kontaktus

„Atėjo metas, kai gydytojai klounai siekia išplėsti savo veiklą ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesniųjų miestelių ligoninėse, kitose gydymo įstaigose. Tik svarbu, kad medikai, vaikai ir juos slaugantys tėveliai žinotų apie gydytojų klounų veiklą, neišsigąstų ir kartu patirtų gerų emocijų. Prie šio kilnaus darbo nors dalele nutarėme prisidėti ir mes, Šilutės jaunimas“, – sakė Gabrielė.

Prieš pradėdami veiklą, šilutiškiai dalyvavo mokymuose, kuriuose sužinojo apie organizacijos „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“ veiklą, apie tai, kaip žmonėmis perduoti žinią apie šią organizaciją. Jaunuoliai netgi išmoko atlikti keletą triukų su klounų nosimis.

O rugsėjo 23 – spalio 7 dienomis Šilutės „Maximos“ prekybos centre šešiolika jaunimo atstovų, pasiskirstę grupelėmis, surengė informacinę kampaniją: kalbino pirkėjus ir jiems pasakojo apie organizacijos „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“ veiklą.

„Mūsų tikslas buvo ne tik papasakoti apie organizacijos veiklą, bet ir surinkti 500 žmonių kontaktų. Vėliau informacija apie organizacijos „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“ veiklą kai kuriems iš sutiktųjų prekybos centre dar kartą buvo išsiųsta ir į elektroninius paštus“, – sakė Gabrielė.

Įgijo didžiulės patirties

Pasak G.Vindžigelskytės, dvi savaites skleisdami informaciją apie gydytojų klounų organizacijos veiklą jaunuoliai patyrė įvairių emocijų ir savo patirties bagažą papildė naujais įspūdžiais.

Nebuvo lengva. Po pamokų teko skubėti į prekybos centrą, ten dvi – tris valandas bendrauti su nepažįstamais žmonėmis, o vėliau – skubėti į namus ir ruošti pamokas. Gabrielę ypač džiugino iš tolimesnių kaimų atvykusių jaunuolių pasiryžimas savanorystei: jie pavakary atvažiuodavo į Šilutę, žmonėms pasakodavo apie gydytojus – klounus ir visai vėlai grįždavo namo.

Kai kurie tai informacinei kampanijai skirdavo laiko net ir savaitgaliais.

„Sulaukėme įvairių nuomonių. Vieni užkalbinti žmonės mus gyrė, džiaugėsi, kad užsiėmėme tokia veikla, kiti į mus žiūrėjo skeptiškai, replikavo. Tačiau džiaugiamės, kad per dvi savaites mums pavyko surinkti net ne 500, o 650 pašnekovų kontaktų.

Džiugina ir tai, kad kai kurie iš sutiktųjų jau žinojo apie organizacijos „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“ veiklą“, – sakė Gabrielė.

Rajono mokinių tarybos pirmininkės žiniomis, gruodžio mėnesį gydytojai klounai žada atvykti į Šilutę, pradžiuginti Šilutės ligoninės Vaikų ligų skyriaus pacientus ir Rusnės specialiosios mokyklos vaikus.