Jaunimas sėmėsi žinių mokymuose

mokymai jaunimui 1Balandžio 7 d. baigėsi 5 dienas Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vykę projekto „Bibliotekos jaunimui“ mokymai „Savanoriškos veiklos praktikos vykdymas“, kuriuos organizavo „Asmenybės raidos centras“. Mokymai subūrė 21 jaunuomenės atstovą.

Pirmąsias mokymų dienas vedė lektorė, sertifikuota DiSC metodikos instruktorė Jūratė Boguckaitė.

Mokytis ir įgyti naujų žinių bei įgūdžių, padėsiančių susirasti norimą darbą, populiarinti savanorišką veiklą, mažinti bedarbystę tarp jaunimo, paįvairinti neformaliojo švietimo formas, turėjo nedirbantis rajono jaunimas ir jaunieji bibliotekininkai. Lektorė mokė pažinti save ir kitus, atskleisti savo stipriąsias puses, įtvirtinti socialinius įgūdžius, atpažinti stresą ir jo įveikimo būdus. Mokymų dalyviai įgijo komandinio darbo, bendravimo ir viešo pasirodymo prieš auditoriją įgūdžių.

Dvi dienas mokymus vedė F.Bajoraičio bibliotekos mentorė Ingrida Zakaraitė, kurių metu dalyviai išklausė paskaitas apie renginių ir parodų organizavimą. Vėliau, naudodamiesi įgytomis žiniomis jie atliko praktines užduotis, dirbdami individualiai ir grupėmis.

Mokymų metu jaunuoliai susidraugavo, palaikydami vienas kitą stebėjo, kaip išeidami iš savo komforto zonos prieš auditoriją stoja net nedrąsiausi mokymų dalyviai.

Dalyviams įteikti sertifikatai, tapsiantys vertingu priedu kiekvieno gyvenimo aprašyme. Visus dalyvius nustebino Šilutės kultūros ir pramogų centro dovana – kvietimai į spektaklį. Ištvermingiausi mokymų dalyviai toliau tęs savanoriškos veiklos praktiką bibliotekoje, kurios metu įgis darbo patirties. Po praktikos savanoriams bus išduodamas praktikos sertifikatas.

Įgyvendinant projektą „Bibliotekos jaunimui“ liepos 20-30 d. Trakuose, prie Užutrakio dvaro, vyks kraštotyrinė stovykla, į kurią kviečiami moksleiviai, šiemet baigsiantys 12 klasių, taip pat nedirbantis ir nesimokantis 18-29 m. jaunimas. Kelionės išlaidas, maitinimą ir apgyvendinimą apmokės stovyklos organizatoriai.

Daugiau informacijos Jums suteiks I.Zakaraitė tel. 8 441 78212, el. p. ingridaz@silutevb.lt.