Jaunimas turi ką pasakyti! Skubėkite registruotis

Pilietiskumo mokyklaLapkričio 18 dieną, penktadienį, Šilutėje startuos Jaunųjų konservatorių lygos (JKL) organizuojamas projektas „Pilietiškumo mokykla“, skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams ir pirmųjų kursų studentams. Juo siekiama paskatinti jaunus žmones domėtis savivaldos veikla, siūlyti naujas idėjas savo miestui ir nebijoti imtis atsakomybės sprendžiant regionui aktualias problemas.
„Pilietiškumo mokykla“ – tai simuliacinis renginys, kuriame dalyviai pasiskirsto į komandas ir naudodamiesi specialia „EcoSim Elections“ programa imituoja rinkimus. Vėliau pagal jų rezultatus komandos suformuoja frakcijas „savivaldybės Taryboje“, išrenka merą ir susiskirsto pagal veiklas į komitetus, kuriuose diskutuoja miestui aktualiais klausimais.

Renginio pabaigoje kiekvienas komitetas apibendrina savo svarstytus klausimus ir pateikia problemų sprendimo galimybes. Vėliau šie pasiūlymai bus įteikiami tikrajam merui ir oficialiai pateks į savivaldybės Tarybos darbotvarkę.

Tikrai nereikia būti patyrusiam politikui, žinančiam visus politinių ideologijų, teorijų niuansus ar esamų politikų pavardes tam, kad galėtum sėkmingai dalyvauti „Pilietiškumo mokykloje“. Jaunimo pilietiškumas, intuicija, aktyvumas bei savo argumentuotos nuomonės turėjimas svarbiausiais miesto ir visuomenės klausimais šiame simuliaciniame žaidime suteikia pranašumo prieš bet kurį oponentą.

Projektas nesibaigs miesto lygmeniu – aktyviausi, talentingiausi ir geriausiai pasirodę miestų atstovai turės galimybę savo veiklą perkelti į nacionalinę politinę areną. Jiems bus suteikta galimybė susipažinti su Seimo narių veiklos subtilybėmis, darbu frakcijose ir seniūnų sueigose, debatuose plenariniame posėdyje ir balsuojant dėl įstatymo projektų priėmimo. Taigi finalinis „Pilietiškumo mokyklos“ etapas apims Lietuvos Respublikos Seimo darbo simuliaciją.

Kviečiame Šilutės rajono jaunimą dalyvauti projekte ir parodyti, kad jaunimas turi, ką pasakyti! Daugiau informacijos ir iki lapkričio 13 d. užsiregistruoti galite „Facebook“ paskyroje „Pilietiškumo mokykla Šilutėje’16″. 

Taip pat daugiau informuoti gali JKL Šilutės skyriaus atstovė Eglė Petrošiūtė, tel. 8 635 23948.