Jaunimas žinias pasitikrino protų mūšyje

biblioteka protu_musis4Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinis protų mūšis jaunimui „Knygos baterija niekada neišsenka!“
Protų mūšiai bibliotekoje tapo tradicija ir organizuojami pasirenkant įvairią tematiką, ieškant sąsajų su knyga, skirti visoms amžiaus grupėms, taip pat vienų ar kitų profesijų atstovams. Smagus komandinis žaidimas, nuotaikinga atmosfera, konkurencija, azartas, turiningai praleistas laikas su bičiuliais lydi viso turnyro metu. Tai puiki proga pasitikrinti savo žinias, sužinoti, atrasti kažką naujo. Beje, jeigu nežinai, ar žinių „baterija išsekusi“, visada galima bandyti spėti teisingą atsakymą iš pateiktų variantų.

Penkios jaunimo komandos po 6-7 narius varžėsi tarpusavyje, demonstravo žinias, susijusias su knygomis, jų autoriais, personažais, mistiniais veikėjais ir kt. Bibliotekininkai šiam literatūriniam protmūšiui parengė 4 turus, kurių metu dalyviams buvo pateikti bendri literatūros (teko atspėti rašytojus, knygų personažus, literatūros kūrinių ištraukas, ekranizacijas) ir muzikiniai klausimai (garso takeliai, aprašyti knygose arba girdimi filmuose, sukurtuose pagal literatūros kūrinius). Atsakymai buvo fiksuojami balsavimo pulteliais, pasirenkant vieną iš pateiktų variantų, o teisingi atsakymai sumuojami kompiuterine programa.

Įvertinus rezultatus, nugalėtojais pripažinta „Mėlynųjų“ komanda, surinkusi daugiausiai teisingų atsakymų. Jiems atiteko pagrindinis prizas – visiems komandos nariams įteikta po nešiojamąją garso kolonėlę ir kitų prizų. Bet nė viena komanda neliko be apdovanojimų.

Pasibaigus protų mūšiui dalyviai susipažino su lietuvių autorių, rašančių vaikams ir jaunimui, knygomis, kurias dovanojo labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“.