Jaunimo erdvė vėl atveria duris

Šilutės atvira jaunimo erdvė grįžta į įprastą ritmą. Karantinas palietė ir jaunimo erdvės veiklą - darbą su jaunimu, kuris neįmanomas be bendravimo ir žmogiškųjų santykių.

Šilutės atviros jaunimo erdvės nariai apsilankė Klaipėdos jaunimo centre, taip pat dalyvavo seminare, kurį vedė A. Laurutis.

Keletą mėnesių jaunimo erdvė (JE) veikė nuotoliniu būdu: jaunimo darbuotojas su jaunuoliais bendravo per programėlę ZOOM. Buvo organizuojami protmūšiai verslumo temomis, bendraujama individualiai ir grupėmis, vyko konkursas „Sportuok namuose“. Protmūšių ir konkursų dalyviai buvo apdovanoti.

„Džiugu, kad Šilutės atviros jaunimo erdvės projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas, todėl šiemet turėsime daug ir įvairių veiklų ir galėsime įsigyti reikalingų priemonių“, – sako jaunimo darbuotojas Rimvydas Petrauskis.

Jaunimo erdvė yra atvira visiems. Įprastu metu čia kasdien laukiami jaunuoliai nuo 14 iki 29 metų. Čia jie jaučiasi saugūs, susitinka su bičiuliais, įgyja naujų įgūdžių, ilsisi, žaidžia biliardą, tenisą, stalo žaidimus, kuria. Taip pat vyksta susirinkimai, mokymai, o turintys sunkumų sulaukia pagalbos. Čia nuolat renkasi įvairios jaunimo organizacijos.

Pasibaigus karantinui prasidėjo vieši renginiai – seminarai, mokymai, susitikimai su žymiais žmonėmis. Birželio pabaigoje organizuotas dviejų dienų seminaras jaunimui „Bendradarbystės erdvės ir verslumas“, kurį vedė lektorius Audrius Laurutis. Jaunuoliai susipažino su bendradarbystės erdvės(HUB‘ai) ir verslumo akseleratoriais, kurie yra įprastas reiškinys didesniuose Lietuvos ir pasaulio miestuose. Tačiau atokesniuose regionuose šis reiškinys tebėra retas. Susitikime jaunuoliai susipažino su startuoliais, bendradarbystės erdvių principais, įgijo žinių, kaip pomėgį paversti verslo idėja.

Jaunimas apsilankė ir Klaipėdos jaunimo centre, kur bendravo ir dalinosi gerąja patirtimi. Pasak R. Petrauskio, Klaipėdos jaunimo centre gausu įvairių erdvių: sporto, šokių, susirinkimų, maisto gaminimo, muzikos, yra darbuotojų kabinetai ir didžiulė erdvė renginiams bei kasdienei veiklai.

Centre dirba trys darbuotojai ir ieškoma dar keturių žmonių darbui gatvėje. Klaipėdos AJC įkurtas 2009 metais, tad patirties turi daug, ir jo vadovai noriai pasakojo apie veiklas.

Kasdienis gyvenimas Šilutės jaunimo erdvėje labiau primena ne įstaigą ugdymui ar saviveiklai, o tiesiog jaukius namus, kur geriant arbatą aptariamos jaunuolių patirtys, sunkumai, džiaugsmai. Ir nors čia nevyksta būreliai ir popamokinės veiklos, bet jaunuoliai renkasi nuolat ir gausiai. Natūralu, kad kyla klausimas: o kas juos ten traukia, jei nėra konkrečių veiklų ir grafiko? „Atsakymas paprastas: atviras bendravimas tarpusavyje ir su jaunimo darbuotoju“, – sako jaunuoliai.

Jaunimo erdvės koncepcija tokia ir yra: ugdyti ir lydėti jauną žmogų, pasitelkiant kompetentingus darbuotojus, kurie savo žinias taiko lanksčiai, individualiai kiekvienam jaunuoliui. Taip auginamas jų emocinis intelektas, kasdienės kompetencijos.

„Tikiu, kad ilgainiui jaunuoliai įgis stipresnį emocinį stuburą, gebės adekvačiai reaguoti į iššūkius, sklandžiai įveiks vidinius ir išorinius konfliktus, stresines situacijas. Nors vasarą ir karšta, džiaugiamės, kad lankytojų jaunimo erdvėje nestinga“, – sako R. Petrauskis.