Jaunimo informavimo taškai – Švėkšnoje, Rusnėje ir Kintuose

jaunimo KintaiŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos, Rusnės bei Kintų filialai prisijungė prie tarptautinio jaunimo informavimo tinklo Eurodesk.

Sausio 27 d. Jaunimo informavimo taško (JIT) filialas buvo atidarytas ir Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje.jaunimo Rusneje

Pagrindinis šio tinklo informavimo taškas pernai gruodį atidarytas Šilutės F.Bajoraičio bibliotekoje. Tačiau siekiant, kad naudinga informacija pasiektų kuo daugiau jaunų žmonių, nutarta atidaryti informavimo taško filialus ir kitose bibliotekose.

Šių taškų tikslas – padėti jaunimui orientuotis gyvenimo aspektuose ir skatinti savarankiškus sprendimus. Bibliotekose paruoštos informacinių leidinių lentynos, kompiuterizuota darbo vieta, kur kiekvienas jaunuolis gali ieškoti informacijos apie įsidarbinimo galimybes, laisvalaikio praleidimo būdus ir vietas, visuomeninę veiklą, savanorystę, savo teises ir kt. Bibliotekininkės padės atsirinkti teisingą informaciją ar nukreips tinkama linkme.
jaunimo SveksnaĮ informavimo taško filialų atidarymus rinkosi Švėkšnos, Kintų ir Rusnės mokiniai, mokytojos. Jie susipažino su JIT pagrindinėmis temomis, siekiais, diskusijoje aptarė planuojamus renginius jaunimui.

Renginio pabaigoje Švėkšnos gimnazistai dalyvavo draugiškame protų turnyre, o kintiškiai – viktorinoje, kur galėjo pasitikrinti žinias apie įvairias jaunimo programas, teisės aktus, jaunimo organizacijas bei bendrą informaciją apie Eurodesk veiklą. Aktyviausi dalyviai apdovanoti prizais.

Švėkšnos, Kintų bei Rusnės jaunimui atsivėrė dar didesnės galimybės rasti visą reikalingą informaciją patikimuose šaltiniuose.