„Jaunimo iniciatyva 2021“: įteiktos keturios nominacijos už veiklumą, veržlumą, kūrybiškumą ir pilietiškumą

Spalio 27-ąją, trečiadienį Šilutės rajono jaunimas buvo pakviestas į vieną svarbiausių jam skirtų renginių, kuris jau tapo tradicija – „Jaunimo iniciatyva 2021“.

Tai renginys, kurį organizuoja Šilutės atviras jaunimo centras, o pagrindinė idėja – suburti, sukviesti ir parodyti didžiausią dėmesį bei atiduoti padėką visam rajono jaunimui. Tuo pačiu – pasveikinti, pasidžiaugti iniciatyviu jaunimu, kuris per metus nuveikė kažką svarbaus.

Šventės metu už tam tikras įgyvendintas veiklas tradiciškai įteiktos ir nominacijos. Šiemet jos atiteko keturioms jaunimo bendruomenėms.

Viskas jaunimo rankose

„Jaunimo iniciatyva 2021“ šiemet surengta Šilutės profesinio mokymo centro Paslaugų ir turizmo skyriaus aktų salėje. Nors renginys buvo uždaras, nes dėl pandemijos organizatoriams reikėjo griežtai laikytis nustatytų saugumo taisyklių ir riboti dalyvių skaičių bei renginio laiką, sulaukta jaunimo ir iš Kintų atviros jaunimo erdvės (koordinatorius Laimondas Taroza), ir iš Vainuto gimnazijos bei kitur.

Pasveikinti jaunuolių taip pat atvyko Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Sigitas Šeputis, rajono Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Tomas Budrikis, Jaunimo reikalų tarybos narys Žygimantas Kurlianskas, Jaunimo reikalų koordinatorė Eglė Čėsnienė.

Kaip ir renginio „vinis“ – jaunimo iniciatyva, taip ir pati jo eiga buvo atiduoti į jaunimo rankas. Šventę vedė dvi moksleivės iš Šilutės pirmosios gimnazijos: Goda Džalagonija ir Izabelė Sudeikytė. Merginos ne tik linksmai pristatė šventės idėją, bet ir žaismingai į šventę įjungė salės dalyvius. Jos renginio metu kvietė pasidalyti susirinkusiuosius mintimis apie jaunimo iniciatyvas bei svajones. Anot vedančiųjų, iniciatyva – tai galimybė per veiklą kūrybingai išreikšti save, kažką nuveikti ne tik sau, bet ir kitiems. O tuo pačiu tai – ryžtingas veiksmas garsiai įvardinti savo svajonę ir draugiškai ją kartu įgyvendinti.

Įteiktos keturios nominacijos

Palinkėję jaunimui gero vėjo, sėkmės, jėgų siekti svajonių bei išlikti iniciatyviais, vicemeras S. Šeputis, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas T. Budrikis ir Jaunimo koordinatorė E. Čėsnienė kvietė renginio nominantus atsiimti padėkų.

Kaip jau minėjome, šiais metais už iniciatyvas pagerbtos ir apdovanotos keturios jaunimo organizacijos ar bendruomenės.

Nominacija „Už jaunimo verslumo ugdymą“ įteikta Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrui ir jo direktoriui Mariui Surpliui. Šis apdovanojimas paskirtas už jaunimo iniciatyvą, įgyvendinant projektą „Baristos plius“ neformalaus profesinio mokymo ir praktikų darbovietė, organizavimas ir pravedimas“.

Nominacija „Už jaunimo talentų ugdymą“ paskirta už jau 6-erius metus kiekvieną vasarą organizuojamą Jaunųjų muzikos talentų stovyklą. Šis apdovanojimas skirtas asociacijai „Pamario vakarai“ ir vadovui Vygantui Stoškui.

Nominacija „Už Šilutės meninio įvaizdžio puoselėjimą“ įteikta Šilutės meno mokyklai už projektą „Ne vandens paukščiai“. Šio apdovanojimo atsiimti atvyko Dailės skyriaus vadovas Arnoldas Milukas su mokiniais.

Nominacija „Už jaunimo pilietiškumo ugdymą“ įteikta Vainuto gimnazijai, kuri įgyvendino pilietišką iniciatyvą ir projektą „Mes už Lietuvą“.

Kvietė jaunatviškas koncertas

Šventės metu susirinkusiuosius muzikiniais intarpais ir koncertu taip pat sveikino jaunimas. Nuotaikingą, šiuolaikišką koncertą padovanojo jungtinė Šilutės NVŠ gitaros ir estrados studija, Šilutės pirmosios gimnazijos estrados studija (vadovas V. Stoškus), sveikino atlikėjas „Baltasis kiras“.

Renginyje buvo galima pasiklausyti išskirtinio visų šių minėtų atlikėjų, jaunųjų muzikantų projekto – kartu atliekamų dainų. Susirinkusieji taip pat turėjo progą paskanauti jaunimo paruoštų vaišių. Už jas organizatoriai yra dėkingi Šilutės profesinio mokymo centro paslaugų ir turizmo skyriaus jauniesiems moksleiviams ir jų mokytojams.

Renginio organizatoriai – Šilutės atviro jaunimo centro kolektyvas – labai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie rajoninės jaunimo apdovanojimų šventės „Jaunimo iniciatyva 2021“: Kintų atvirai jaunimo erdvei (koord. L. Taroza), Vainuto gimnazijai, Šilutės profesinio mokymo centro paslaugų ir turizmo skyriaus moksleiviams ir mokytojams, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrui, Šilutės meno mokyklai, Šilutės pirmajai gimnazijai (pavaduotojai ugdymui D. Jakienei) ir šventės vedėjoms G. Džalagonijai ir I. Sudeikytei, asociacijai „Pamario vakarai“ bei savivaldybės administracijos atstovams. Taip pat dėkoja „Šarūno reklamai“ už paruoštas apdovanojimų nominacijas ir foto sieną, kuri džiugino ne vieną renginio dalyvį ir kvietė įamžinti šventės akimirkas. Taip pat didžiulė padėka ir Šilutės jaunimo estrados studijai, jos vadovui V. Stoškui bei atlikėjui „Baltasis kiras“ už padovanotus koncertus, bendrą muzikinį projektą, energiją, humorą, be kurių ši diena nebūtų tokia jaunatviška ir energinga.