Jaunimo reikalų taryba ruošiasi priimti svečius

JAUNIMO REIKALU_2Šilutės jaunimo reikalų taryboje, kuriai vadovauja Tomas Budrikis, susipažįstama su klausimais, kurie skirti Šilutės savivaldybės jaunimo perspektyvai. Į ketvirtadienį surengtą šios Tarybos posėdį atėjo Šilutės savivaldybės administracijos, politikų ir jaunimo organizacijų atstovai, kurie išreiškė nuomonę ar tiesiog išklausė pateiktus klausimus.

Švietimo skyriaus jaunimo koordinatorė Rimantė Čiutienė pateikė 10 klausimų, kurie buvo svarstyti, išklausyta ir jaunų žmonių nuomonė. Posėdyje dalyvavo 7 tarybos nariai – Rimantė Macijauskaitė (rajono mokinių taryba), Ričardas Čaikys (Pamario jaunimo organizacija) bei Šilutės savivaldybės administracijos atstovai Jurgita Skobienė, Vida Kubaitienė, Modestas Rauktys ir Rimvydas Petrauskis (Jaunimo erdvės vadovas) su savivaldybės politiku Tomu Budrikiu. Iš viso Jaunimo reikalų taryboje yra 12 narių.

Pirmininkas rūpinsis centro vadovo pozicijų stiprinimu

Jaunimo reikalų taryba šiemet susirinko jau penktąjį kartą. R.Čiutienė informavo, kad yra pageidavimas sustiprinti Šilutės kultūros ir pramogų centro (KPC) Jaunimo erdvės vadovo statusą. Administracija Savivaldybės tarybai rugsėjo mėnesį siūlys papildyti Šilutės KPC darbuotojų Jaunimo erdvės etatą nuo dabar esamo 0,25 iki 1.

Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas T.Budrikis minėjo, kad savivaldybės politikai jau žino, jog baigiasi vieno jaunimo projekto įgyvendinimas ir kad Jaunimo erdvės vadovas R.Petrauskis lieka su jo darbui neadekvačiu atlyginimu. Jaunimo erdvėje yra sukaupta nemažai įrengimų ir pats vadovas pageidauja vystyti veiklą toliau.

T.Budrikis kalbėjo, kad Socialinių reikalų komiteto nariai lankėsi Jaunimo erdvėje ir liko patenkinti jos darbu. Po Šilutės KPC rekonstrukcijos planuojama, kad Jaunimo erdvei bus paskirtos nuolatinės patalpos ir ten bus vystoma veikla su jaunais žmonėmis. Todėl jis pats rengiasi pristatyti minėto etato padidinimo sprendimo projektą ir neabejoja, kad politikai pritars.

Rajono jaunimo politiką tikrins viceministras

Šį mėnesį Šilutę aplankyti planuoja Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis. Pasak R.Čiutienės, atvykstantis viceministras susitiks su rajono vadovais, o vėliau su Šilutės jaunimo reikalų taryba bei kitais jaunimo organizacijų atstovais. Šilutės jaunimo reikalų taryba  veikia antrą kadenciją, o jos kadencijos pabaiga yra kitais metais vyksiantys savivaldos rinkimai. Atvykstantis viceministras tikrins Šilutės jaunimo politiką.

Rajono jaunimo reikalų tarybos nariai pasidalino darbus pasitinkant viceministrą.

Šią vasarą jau įvyko Šilutės jaunimo reikalų tarybos kelionė į Kelmę, šiemet dar planuojama ir kelionė į Skuodo atvirojo jaunimo centro posėdį. Lapkričio 10-ąją Šilutės jaunimo reikalų komiteto nariai galimai vyks ir į jaunimo konferenciją Mažeikiuose.