Jauno šilutiškio pomėgis stebina visko mačiusius: pasakė, kodėl tai daro

960ed6a3c19de3570d167344a8e572e2Savo pirmuosius aukštakulnius 20-metis Gediminas Genevičius, save vadinantis gėjumi, įsigijo 16 centimetrų aukščio, o makiažo subtilybėmis domėtis pradėjo dar būdamas paaugliu. „Drag queen“ – tai vis populiarėjančios persirengimo kitos lyties asmenimi kultūros dalis, kuri šiandien iš Šilutės kilusiam vaikinui yra papildomų pajamų šaltinis.

Lietuvoje šis reiškinys dar tik pradeda tvirtintis, tačiau pasaulyje prasilenkti su tokia spalvinga asmenybe yra tapę bene kasdienybė.

Makiažu domėjosi dar būdamas paauglys

Vaikinas prisipažino, kad atrasti save jam buvo nelengva: „Matydavau, kaip žmonės atsiskleidžia darydami makiažą, todėl ir aš nusprendžiau pabandyti. Būdamas trylikos „Youtube“ kanale pradėjau žiūrėti makiažo pamokas, daug domėjausi tuo. Prieš metus nusipirkau makiažo priemonių už nemažą sumą ir pradėjau eksperimentuoti.“

Atlikęs pirmąjį makiažo bandymą, vaikinas jį įkėlė į socialinio tinklo „Instagram“ paskyrą, kurioje netruko sulaukti dėmesio ir reakcijų: „Draugai, pamatę nuotrauką, labai gyrė. Dabar, kai pasižiūriu į tą nuotrauką, ima juokas, viskas skiriasi. Praktika daro savo, per metus patobulėjau, išmokau naujos technikos.“ Nemažai žmonių Gedimino prašo, kad šis padarytų makiažą ir jiems: „Yra tekę daryti makiažą ir kitiems, tačiau esu savamokslis. Neturiu jokių sertifikatų, todėl nelaikau to darbu.

Galbūt ateityje ir imsiuosi šios veiklos, bet šiuo metu esu apsistojęs ties savimi. Kartais per feisbuką nusifilmuoju tiesiogiai ir sulaukiu virš tūkstančio žiūrovų. Po tokių vaizdo įrašų gaunu daugybę žinučių ir prašymų padaryti tokį pat makiažą. Manau, ateityje reiktų pradėti kurti vaizdo įrašus „Youtube“ platformoje, kuriuose mokyčiau daryti makiažą. Manau, Lietuvoje tai dar nėra labai populiaru, todėl būtų įdomu kurti.“ Šiandien vaikinas dirba barmenu – padavėju, nešioja maistą, kalba su klientais, retkarčiais dirba modeliu: „Baigęs mokyklą pasakiau sau, kad man reikia poilsio. Šiuo metu niekur nesimokau. Jau antrus metus ilsiuosi nuo mokslų.“

Prisimena mamos reakciją

Ekstravagantiškais makiažais garsėjantis jaunas vaikinas, prikaustantis aplinkinių dėmesį savo išvaizda bei apranga, kilo iš mažo miestelio, kuriame deja, iki šiol daugybė susikausčiusių žmonių, nedrįstančių būti savimi. „Esu iš Šilutės, tačiau gyvenu Vilniuje. Čia gyvenimas skiriasi, žmonės paprastesni, tolerantiškesni.

Šilutėje visi susikaustę. Pamenu, ateidavau į mokyklą pasidažęs akių pieštuku ir jau tai būdavo sensacija. Vilniuje vaikštau su aukštakulniais, makiažu ir dar sulaukiu gerų žodžių iš praeivių“, – sako Gediminas. Jis prisimena ir pirmąsias mamos reakcijas, kai ši sužinojo, jog sūnus daro sau makiažus. „Vaikystėje, kai mama nematydavo, imdavau jos makiažą. Būdavo, mama klausdavo ar paėmiau jos priemones, o aš, su išdažytu veidu, teisindavausi, kad ne“, – juokiasi vaikinas. Gediminas neslepia: dabar situacija labai pasikeitusi. Vos tik susiruošia į vakarėlį, būtinai paklausia mamos, kaip ji vertina jo stilių. „Dabar darausi makiažą ar rengiuosi į renginį, skambinu mamai ir klausiu jos patarimų“, – sako pašnekovas.

Sulaukia įvairių reakcijų

Vis dėlto, jis neslepia, kad nors gyvena Vilniuje ir stengiasi nesureikšminti savo įvaizdžio, komentarų tiek gatvėje, tiek viešojoje erdvėje sulaukia nemažai. Kai kurie jų – itin nemalonūs. „Feisbuke, būna, gaunu ir grasinimų, visokių piktų komentarų, bet kai parašau privačiai ir atsiunčiu savo adresą – viskas pasibaigia. Tačiau gatvėje žmonės labai malonūs, pagiria, nori nusifotografuoti“, – šypteli vaikinas.

Patys pirmi aukštakulniai buvo 16 centimetrų: „Pripratau prie aukšto kulno ir negaliu vaikščioti su žemesniais. Dabar nėra sunku, aviu 18-20 centimetrų aukštakulnius. Pačius pirmus kartus jaučiausi kaip sulaužytomis kojomis, bet vėliau pripratau“, – pasakoja jis.

Apie lyties keitimą negalvoja

Vis tik, paklaustas, galbūt ateityje 20-metis šilutiškis norėtų pasikeisti lytį ir tapti moterimi, jis išduoda apie tai negalvojantis, mat visa tai, ką jis daro, tėra jo įvaizdis. „Tai, ką darau yra tik įvaizdis. Toks makiažas, aukštakulniai ir stilius užsienyje vadinamas „Drag queen“.

Tokie personažai vaikšto po klubus, rengia pasirodymus, dainuoja, šoka ir už tai gauna pinigus. Pavyzdžiui, klubuose turiu privilegijų – man yra gaminami nemokami kokteiliai, mane kviečia į prabangius vakarėlius, kur ateina žvaigždės. Kai kurie klubai net sumoka už tai, kad ateinu, nes darau barams apyvartą“, – pasakoja jis. Pasiteiravus, ar šiuo metu vaikinas turi antrąją pusę ir gali pasidžiaugti asmeninio gyvenimo sėkmę, jis paneria į prisiminimus ir papasakoja apie santykius su vaikinu, kurių iki šiol negali pamiršti.

„Pamenu santykius, kurie man buvo sunkūs, partneris buvo labai pavydus, daug geriantis. Būtent todėl dabar nenoriu nieko turėti. Dėmesio gaunu daug, bet tikrai neskiriu jo atgal, man to nereikia. Geriau būti vienam, nes niekas neaiškina ir nereikia prie nieko taikytis“, – prasitaria jis. Prasidėjus naujiesiems metams, Gediminas prasitaria turįs svajonių ir siekių. Jis išduoda norintis surengti pirmąjį savo šou, kuriame demonstruotų įdomius savo drabužius bei makiažą.

tv3.lt inf.