Jauno šilutiškio tėvo likimas: vienam rūpintis tik gimusiu kūdikiu

100712877 271309017351139_1638877593652428800_nJaunas šilutiškis vienu metu patyrė didžiulį džiaugsmą ir skaudžią nelaimę. Vos gimus kūdikiui, jo motina paliko vaiką tėvui, o pati patraukė savais keliais ir sūnumi visiškai nesidomi. Mažyliui vos keli mėnesiai, tad vyras turi atstoti sūnui ne tik tėtį, bet ir mamą. Situacija Šilutėje domėjosi „TV pagalbos“ gelbėtoja Gerda Žemaitė.
Šiuo metu jauną vyrą užklupo ir finansinės problemos, nes dėl motinos neatsakingumo ir nesutvarkytų biurokratinių reikalų iš valstybės už vaiką jis gauna vos 60 eurų. Kūdikį prižiūrintis šilutiškis negali dirbti, nes turi vienas prižiūrėti kūdikį. Jis pasakoja, kad problemos su vaikelio motina prasidėjo vos gimus sūnui.

„Iš pradžių viskas buvo gerai, gyvenome su ja, bet kai tik sužinojau, kad ji nėščia, aš išvažiavau į Vokietiją pusei metų dirbti. Lapkričio mėnesį grįžau iš Vokietijos. Vaikas buvo lauktas, aš dirbau, stengiausi. Jis gimė, bet gimė per anksti, vos 7 mėnesių. Labai išgyvenau dėl jo sveikatos, bet viskas gerai buvo iš pradžių“, – pasakoja 29-erių vyras.

Kol kas vyrui sekasi neblogai, nes jam padeda jo mama ir artimieji bei naujoji draugė. Vyras pasakoja, jog blogus signalus iš vaiko motinos pajuto jau ligoninėje. Esą moteris jau vyro motinai dar prieš gimdymą buvo prasitarusi, kad vaiko visiškai nelaukia. Nors moters praeitis vyrui ir kėlė įtarimų, jis tikėjo, kad gimus sūnui ji pasikeis. „Ji du vaikus jau turėjo iš ankstesnės santuokos, bet jie buvo atimti. Šiuo metu vienas vaikelis auga pas mamą, o kitas yra įvaikintas“, – atskleidė vyras.

Vos tik gimus mažyliui buvo aišku, kad ligoninėje Kaune teks užsibūti. Vyras pasakoja, kad tuomet svetimame mieste išsinuomojo butą, kad tik galėtų būti arčiau sūnaus. Visiškai kitaip elgėsi mažylio motina, kurios elgesys ligoninėje šokiravo vyriškio artimuosius. „Pastebėjau, kad ji ligoninėje iš telefono neišlenda, vaikas jai buvo nesvarbus. Atėmiau išmanųjį telefoną ir daviau jai mygtukinį paprastą. Bet vistiek žiūriu tas pats – žinutės, skambučiai nesiliovė. Vėliau mama ligoninėje kažkaip sužalojo kūdikį, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Aš dėl to ir stringu, negaliu nei dokumentų tvarkytis, nei jokių pašalpų gaunu. Už 60 eurų išlaikyti kūdikį yra kosmosas“, – moters elgesiu iki šiol negali atsistebėti jis.

Vyras netiki vaikelio motinos versija, kad vaikas esą pats iškrito iš lovytės. „Pagalvokite, jis ankstukas septynių mėnesių, aš jį ant lovos krašto galiu padėti, jis dar apsiversti negali, neįmanoma iškristi“, – logikos neatlaikančiu jaunos motinos aiškinimu piktinosi vyras.
Kad jaunas tėvas puikiai tvarkosi su jam tekusiais naujais tėvystės rūpesčiais, laidos filmavimo grupei tvirtino ir jo mama.

„Jis šeštą ryte – jau su šepečiu. Visur švaru, viską plauną, tvarko, ką reikia – praplauna. Iš šono žiūriu ir visiems sakau, kad netikėjau, jog mano sūnus gali toks tėvas būti. Širdį glosto be galo“, – teigė vyriškio motina.

Visą šilutiškio pasakojimą išklausiusi G. Žemaitė patikino, jog jau artimiausiu metu jam bus suteikta visa reikalinga pagalba. „Aš nesakau viso gero, sakau – iki pasimatymo, nes aš tikrai viską padarysiu, kad rasčiau advokatą, kuris jums galėtų padėti šitame teisiniame kelyje, kad viskas vyktų greičiau, kad jūs galėtumėte turėti pajamas, kurias jūs privalote gauti. Jeigu jums nemokės vaiko mama, tai jumis tikrai pasirūpins Vaikų išlaikymo fondas, kad jūs galėtumėte sau normaliai gyventi ir nesukdamas galvos dovanoti sūnui visą savo meilę“, – jaunam tėčiui pažadėjo G. Žemaitė.