Jaunoji bibliotekininkė patirties sėmėsi Pietų Afrikos Respublikoje

vasiliauskyte keiptauneDar neišdilusiais įspūdžiais bei įgyta patirtimi dalijasi rugpjūčio antroje pusėje Keiptaune (Pietų Afrikos Respublika) viešėjusi Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vyr. bibliotekininkė Dalia Vasiliauskytė.

Šiai jaunai ir perspektyviai specialistei Lietuvos kultūros tarybos nutarimu skirta edukacinė valstybės stipendija dalyvauti pasauliniame bibliotekininkystės ir informacijos kongrese.

Kartu su Šilutės bibliotekininkų atstove šiame svarbiame kongrese dalyvavo dar 7 asmenys iš kitų Lietuvos bibliotekų.
Kasmetiniame pasauliniame bibliotekininkystės ir informacijos kongrese vyko 81-oji tarptautinė bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) generalinė konferencija bei asamblėja, kurios tema „Dinamiškos bibliotekos: prieinamumas, plėtra ir transformacijos“ (Dynamic Libraries: Access, Development and Transformation).

Dalindamasi kelionės įspūdžiais šilutiškė D.Vasiliauskytė pasakoja, jog delegatai iš viso pasaulio galėjo dalyvauti daugiau nei 200 sesijų, plenarinių posėdžių, diskusijose. Dalyviams pristatytos ir aptartos įvairios su bibliotekininkyste susijusios temos.

Pranešimus skaitė atstovai iš įvairių pasaulio šalių. Nemažai pranešimų buvo skirta inovatyvioms veikloms bibliotekose pristatyti, informacijos prieinamumo klausimams, informaciniam raštingumui, kalbėta apie specialiųjų lankytojų poreikių tenkinimą, pasitelkiant naująsias technologijas. Specialistai dalijosi darbo su jaunimu, paaugliais, vaikais patirtimi, pasakojo, kaip suteikia jiems kūrybinę ir saviraiškos laisvę.vasiliauskyte keiptaune ant kalno

Konferencijos metu veikė ir tarptautinė paroda. Jos organizatoriai kvietė apsilankyti ekspozicijose, kuriose įmonės, įvairios organizacijos, bibliotekos pristatė naujas skaitmeninimo paslaugas, leidybinius projektus, informacinius portalus.

Bibliotekininkų iš viso pasaulio laukė specialus kultūrinis vakaras, kurio metu iš arčiau buvo susipažinta su konferencijos šeimininkės, Pietų Afrikos Respublikos, muzika, choreografija ir kulinarija.

Šilutiškė bibliotekininkė Dalia konferencijos metu pristatė informacinę medžiagą apie Šilutės Fridricho Bajoraičio viešąją biblioteką, veiklas, įdomiausius ir reikšmingiausius organizuojamus renginius, darbą su skaitytojais, tarptautinį bendradarbiavimą. Taip pat ji aktyviai dalyvavo sesijose, diskusijose, parodose, klausėsi pranešimų mūsų rajono bibliotekai aktualiomis temomis.